Prospal se Hadamczikovi omluvil, na MS nepojede

Sport
25. 4. 2011 14:10
Václav Prospal v dresu Rangers v 1. kole play-off NHL proti Washingtonu.
Václav Prospal v dresu Rangers v 1. kole play-off NHL proti Washingtonu.

Hokejový útočník Václav Prospal neposílí českou reprezentaci na blížícím se mistrovství světa na Slovensku. Hráč New Yorku Rangers se vedení národního týmu omluvil, poté co jeho klub vypadl v prvním kole Stanleyova poháru. Potvrdil generální manažer reprezentace Slavomír Lener.

"Vašek se necítí na to, aby na mistrovství světa hrál. Má za sebou všelijakou sezonu, ve které dlouho nehrál pro zranění. A nedostal se do optimální formy," řekl Lener, který byl s šestatřicetiletým hráčem v kontaktu a v noci z neděle na pondělí se dozvěděl jeho definitivní stanovisko.

Dvojnásobný mistr světa Prospal, který má také bronz z olympijských her 2006 v Turíně, se omluvil i proto, že jeho výkony v NHL po uzdravení kolísaly. "Odehrál super zápas, a pak cítil, že to není ono. Necítil se proto na to, aby odehrál dobře celé mistrovství," tlumočil Lener hokejistovo vysvětlení.

Trenér Alois Hadamczik má tak aktuálně v kádru 28 hráčů, mezi kterými je sedm posil ze zámořské NHL. Stále však ještě čeká na vývoj prvního kola play-off zámořské soutěže a věří, že se mu podaří získat pro reprezentaci například Tomáše Kaberleho, Davida Krejčího nebo Tomáše Plekance. Konečnou nominaci na šampionát, na kterém budou Češi obhajovat zlaté medaile, by měl Hadamczik oznámit po středečním přípravném zápase proti Kanadě.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Sportovní skandál na Ukrajině. Elitní skokanka do vody bude reprezentovat Rusko

Sport
Aktualizováno: 6. 12. 2025 10:54
ilustrační foto

Ruské judo zpět na scéně. Poprvé od invaze vystoupí s národními symboly

Sport
27. 11. 2025
ilustrační foto

Česko v baráži outsiderem. Dánský trenér zpochybňuje jeho kvalitu

Sport
21. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV