Češi po debaklu s Kanadou: Byla to velká škola

29. 12. 2010 11:55
Utkání Česko - Kanada na juniorském MS.
Utkání Česko - Kanada na juniorském MS.

Častá vyloučení pramenící z nedisciplinovanosti srazila na kolena české hokejové juniory v druhém vystoupení na mistrovství světa proti Kanadě. Po skvělém českém začátku patřil zápas hlavně favorizovanému soupeři, který se při výhře 7:2 trefil v přesilovkách hned čtyřikrát.

Češi přitom záhy po začátku otevřeli skóre. "Hned ve druhém střídání jsme soupeře zaskočili gólem, což bylo na začátek velice pozitivní," řekl po asistent trenéra Jiří Fischer. Po trefě Antonína Honejska ze 49. vteřiny si však Kanaďané vytvořili tlak a skóre ještě do přestávky otočili. "Třetí inkasovaný gól ve vlastním oslabení a další neubráněné přesilovky, to byla velká škola," uvedl Fischer.

Zklamání neskrýval ani autor rychlé trefy Honejsek. "Nemělo by se stávat, že budeme mít tolik vyloučených, a už vůbec by se nemělo stávat, že v době, kdy se zápas láme, inkasujeme branku v oslabení," lamentoval dosud nejproduktivnější hráč týmu, který si na turnaji připsal při čtyřech českých gólech dvě branky a jednu asistenci.

Zápas s Kanadou skončil předčasně pro obránce Petra Šenkeříka. Po zákroku Zacka Kassiana v 26. minutě zůstal nehybně ležet na ledě a následně musel být odnesen na nosítkách. "Dolehlo to na mě, protože je to můj kamarád, hráli jsme společně ve Zlíně. Naštěstí jsme se v kabině dozvěděli, že to není nic vážného," řekl Honejsek.

Antonín Honejsek se raduje ze svého gólu na začátku zápasu.Stejně jako v úvodním duelu s Nory vázla Čechům hra v početní převaze. "Přesilovky se nám nedařily. Projevila se naše nedůslednost a lehkovážnost. Pak jsme navíc nesmyslně a zbytečně faulovali, čímž se soupeř dostal na koně," mrzelo kapitána Jakuba Jeřábka.

"Při hře pěti proti pěti se s Kanadou určitě dalo hrát, dobře jsme bránili. Jenže těch oslabení bylo opravdu mnoho. Řekli jsme si, že do utkání půjdeme s tím, že se vyvarujeme faulů a vyrovnáme se s agresivním stylem hry soupeře. A to se bohužel nepovedlo," uvedl plzeňský zadák.

Hru v početní převaze kritizoval i Fischer. "Nevytvořili jsme si žádný kontinuální tlak, na který bychom navázali i při stejném počtu hráčů na ledě. To rozhodně musíme do příštího zápasu zlepšit," řekl asistent.

Čtyři ze sedmi branek dala Kanada v přesilovce. "Je to samozřejmě další věc, na které musíme zapracovat. Ve skupině narazíme na další dva kvalitní týmy - Švédsko a Rusko. Máme den na to, abychom tyto záležitosti vyřešili," doplnil Fischer.

Kanada měl v hale v Buffalu podporu téměř osmnáct tisíc fanoušků a i Češi ocenili vynikající atmosféru. "Na každého z nás dolehla. V prvních deseti minutách hry bylo cílem nenechat se jí strhnout," shodli se útočníci Honejsek s Martinem Frkem. Nejmladší člen českého týmu, sedmnáctiletý Frk, utkání nedohrál. Inkasoval totiž trest na pět minut a do konce utkání. "Snažil jsem se na Gudbransonovi vybojovat puk a bohužel jsem ho píchnul," komentoval situaci z 46. minuty.

V příštím utkání čeká svěřence Miroslava Přerosta další z favoritů šampionátu Švédsko. Hrát se bude ve čtvrtek od 21.00 SEČ ve Dwyer Areně v Lewistonu. "Musíme se poučit a jít na Švédy s čistou hlavou. Máme den volna, odpočineme si a musíme zabrat," uvedl Jeřábek.

Další čtení

Legendární javor Sycamore Gap Tree

Legendární strom hýbe Británií. Muže, co ho pro zábavu pokáceli, uznala porota vinnými

Zahraničí
9. 5. 2025
Jedno ze dvou půlročních mláďat levharta cejlonského se v ostravské zoo seznamuje s venkovním výběhem

Levhartí caparti v ostravské ZOO poprvé vyrazili do výběhu. A prý si to moc užívají

Domácí
9. 5. 2025
ilustrační foto

Papež vydělal muži z východních Čech půl milionu. Kurz byl třicet ku jedné

Domácí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ