Češi porazili Dánsko i podruhé, trefil se debutující Valský

11. 4. 2014 19:46
Češi podruhé porazili Dány.
Češi podruhé porazili Dány.

Čeští hokejisté i podruhé v zápase Euro Hockey Challenge v Děčíně zdolali Dánsko. Vítězství 2:0 zařídili brankami debutující Jakub Valský a Lukáš Radil, gólman Pavel Francouz při pátém reprezentačním startu udržel podruhé čisté konto. Svěřence trenéra Vladimíra Růžičky čekají další zápasy v přípravě na mistrovství světa ve středu a ve čtvrtek v Havlíčkově Brodu proti Norsku.

Po čtvrtečním debutu devíti hráčů si odbyl premiéru v národním týmu už jen útočník Valský. Do první šance se dostal Kousal, pak se Češi ubránili při Mojžíšově trestu a Francouze ohrozil jen střelou od modré čáry Jesper B. Jensen. V sedmé minutě mohl otevřít skóre Nosek, který projel z levé strany až před Dahma, ale minul. Další šanci měl Filippi.

Euro Hockey Challenge v Děčíně:

ČR - Dánsko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Valský (Vitásek, Filippi), 31. Radil (Kousal, Jank). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 3810.


Sestavy:
ČR: Francouz - Stříteský, Mojžíš, L. Kovář, Kudělka, Mozík, Jank, Vitásek, Gulaši - Vincour, Petružálek, Vondrka - Radil, Kousal, T. Nosek - Svačina, Roman, T. Zohorna - Valský, Filippi, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.
Dánsko: Dahm - Bruggisser, J. Christensen, Hertzberg, Jesper B. Jensen, Groenvaldt, K. Jensen - M. Christensen, Green, Poulsen - Bjorkstrand, J. Jensen, Lie - Thinnesen, Andreasen, Svendsen - Nielsen, Lauridsen. Trenér: Jan Karlsson.

Dánové se neprosadili při trestu Valského, při Thinnesenově vyloučení tečoval Nosek těsně vedle pravé tyče Kudělkovu střelu. Pak byl blízko gólu Zaťovič. Skóre se změnilo až v 18. minutě, kdy po závaru před dánskou brankou překonal Dahma Valský a oslavil hned svůj první start gólem.

Na začátku druhého dějství Dánsko odolalo při Greenově pobytu na trestné lavici. Dahma pak prověřil Zohorna, na druhé straně střílel Bjorkstrand. V 26. minutě po Svačinově akci nepřekonal dánského gólmana Petružálek. Ani další česká přesilovka pak zvýšení nepřinesla.

V polovině utkání nevyužili Dánové přečíslení Greena s Poulsenem a vzápětí se prosadil Růžičkův výběr. Po Jankově střele se trefil stejně jako ve čtvrtek Radil. Po vyloučeních Romana a Vondrky hráli Dánové 30 vteřin přesilovku pěti proti třem, ale neskórovali. V 39. minutě pak měl jejich největší šanci Poulsen, ale Francouze bekhendem mezi betony neprostřelil.

Češi mohli zvýšit jak při vyloučení Kaspera Jensena na přelomu druhé a třetí třetiny, tak i při dalším náporu. Příležitosti měli Kudělka, Vincour, Radil, pak musel Dahm řešit Svačinovu teč a následně přestřelil Valský. Francouz držel čistý štít i po Thinnesenově dorážce. Šancí pak ubylo, Dahm neměl práci při Thinnesenově vyloučení a Dánově se při Vincourově trestu také snížení nedočkali.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Papírnám Brno se ani loni nepodařilo dostat ze ztrátového hospodaření

Ekonomika
15. 7. 2025
ilustrační foto

Liberecká zoo bude dočasně kvůli opravě pavilonu bez žiraf, první už odjela

Domácí
15. 7. 2025

V Indii ve 114 letech zemřel nejstarší maratonec na světě, srazilo ho auto

Zahraničí
15. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ