Je čas na reparát! Hokejová "repre" bude chtít napravit dojem

29. 4. 2016 06:30
Hokejový seriál Euro Hockey Tour: Švédsko - ČR, 27. dubna ve Znojmě. Zleva Mikael Backlund ze Švédska, český brankář Dominik Furch a Patrick Cehlin ze Švédska.
Hokejový seriál Euro Hockey Tour: Švédsko - ČR, 27. dubna ve Znojmě. Zleva Mikael Backlund ze Švédska, český brankář Dominik Furch a Patrick Cehlin ze Švédska.

Pro hokejové reprezentanty začne mistrovství světa možná dříve, než by si sami přáli. Po středečním debaklu se Švédy 2:7 si další podobné zaváhání moc dovolit nemohou. O reparát se pokusí již v pátek opět ve Znojmě proti "Tre Kronor". Poté je už bude čekat jen úterní generálka s velmi silnou Kanadou. V jakém rozpoložení budou Vůjtkovi svěřenci odlétat do Ruska?

Reprezentační asistent trenéra Jiří Kalous hrozivý výsledek přirovnal k varovnému prstu. "Ten vztyčený prst tam je a my na to musíme zareagovat," komentoval nepovedený zápas. Hlavní příčinou podle něho byla pasivita, s níž hokejisté do utkání nastoupili. "Vadila nám hlavně v obranném pásmu. A problémem byla i malá aktivita našich hráčů, kteří nedostávali soupeře na kotouči pod tlak. Kvůli tomu, že jsme párkrát prohráli osobní souboje, tak se (náš) celý systém bortil," vysvětloval zkušený trenér.

Nálada v týmu těsně po prohraném duelu nebyla ideální. Všichni si uvědomovali, že takhle se prezentovat na šampionátu v Rusku nemohou. "Hned večer po utkání jsme si vše rozebírali, ale dohodli jsme se, že se na to podíváme ráno po snídani. S chladnější hlavou. I z naší strany tam emoce hrály roli," popsal Kalous týmovou atmosféru. Přesto i další den šli to vřelo. "Nenechalo nás to chladnými a i na tréninku, který byl hodně ostrý, to bylo vidět. Takhle jsme měli hrát už ve středu, což se nám nepovedlo. Věřím, že v pátek to tak bude," doufal bývalý kouč Třince ve změnu herního pojetí.

V pátek se dají očekávat i některé změny v sestavě. V brance by měl Dominika Furcha vystřídat Pavel Francouz. Připraveni zasáhnout do hry by měli být i extraligoví finalisté. A to Adam Polášek ze Sparty a trojice z vítězného Liberce Radim Šimek, Michal Řepík a Michal Birner. Nově se do základní sestavy také počítá i s Milanem Douderou, Robertem Kousalem a Richardem Jarůškem.

Naopak chybět bude Jiří Sekáč z Arizony, jenž bude odpočívat po tvrdém zákroku jednoho ze Švédů. "Dostal do hlavy a byl otřesený. Cítil se nestabilně," komentoval jeho stav týmový doktor Tomáš Vyskočil. "Dostal volno, aby se dal do kupy. Věříme, že už proti Kanadě nastoupí," dodal Kalous s tím, že se neúčastnil ani pozápasového tréninku a namísto něj jezdil na rotopedu.

Radim Šimek - reprezentant ČR 2016, Ostrava.Kdo pojede?

Konec přípravy se blíží. Jeden z libereckého trojlístku Radim Šimek si proto myslí, že právě utkání se Švédy budou rozhodovat o konečné nominaci. "I proto jsem si říkal, že nesmím přehánět oslavy (titulu). Nechci nic podcenit. Zápasy se Švédskem rozhodnou o tom, kdo z nás pojede na šampionát," uvedl jeden z tahounů Bílých Tygrů, který se ale do prvního klání proti "Tre Kronor" nezapojil a sledoval ho z míst pro diváky.

Sám si uvědomuje, že má velkou šanci se do Ruska jako reprezentant podívat. Naznačil to ostatně během přípravy i trenér Vladimír Vůjtek. "Četl jsem to," nedělal Šimek překvapeného. Na mistrovství světa by si navíc mohl udělat reklamu i sám na sebe a vydobýt si dobré zahraniční angažmá. Třeba v Rusku, kde se turnaj letos koná. "Určitě bych si tím otevřel dveře do více klubů, než co se mi ozvaly teď. Jestli pojedu, budu chtít podat co nejlepší výkon," doplnil. Zájem je o něj kromě Kontinentální ligy také ze Švýcarska. Konkrétně z Davosu. Nyní to ale Šimek neřeší a chce se soustředit na národní tým.

Napraví společně s dalšími finalisty pošramocený dojem z posledního duelu se Švédy? Poslední zápas Euro Hockey Tour začne ve znojemské aréně v 19:20.

Předpokládaná sestava: 
Francouz - Jeřábek, Jordán, Kundrátek, Kempný, Šimek, Kolář, M. Doudera, Polášek - Pastrňák, Plekanec, Červenka - Kašpar, Filippi, Kubalík - Řepík, Jan Kovář, Birner - Jarůšek, Kousal, T. Zohorna.

 

Autor: - mar -, ČTK Foto: ČTK , ČTK/Šálek Václav

Další čtení

Sourozenci z Přerovska zameškali ve škole 900 hodin, rodičům hrozí vězení

Domácí
9. 7. 2025

V Rusku je nejvíc těžkých zločinů za celé roky. Z války se vracejí trestanci

Zahraničí
9. 7. 2025

Vedení, které způsobilo blackout, nahradí nový zdvojený systém za 1,7 miliardy

Domácí
Aktualizováno: 9. 7. 2025 12:01

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ