Hokejový šampionát
Místo medaile ostuda. Čeští mladíci nestačili na USA

06.01.2018 01:10 Původní zpráva

On-line

• Dobrý večer, vítejte u on-line přenosu z posledního utkání českých juniorů na světovém šampionátu hráčů do dvaceti let. V boji o bronz se střetnou s domácími Američany.

• Úvodní sestavy:

Česko: Kořenář (Škarek) – Hájek, Budík, Vála (A), J. Galvas, Šalda, Hrdinka, F. Král – M. Zachar (C), M. Kaut, K. Reichel (A) – Nečas, Zadina, Michnáč – Kurovský, Chytil, R. Pavlík – Lauko, Safin, Kodýtek – Hrabík.

USA: Oettinger (Swayman) – Fox, Samberg, R. Lindgren (A), Perunovich, Peeke, M. Anderson, Hughes – Poehling, Yamamoto, Bellows (A) – B. Tkachuk, Mittelstadt, J. Anderson (C) – Norris, Harper, Jones – Tufte, Frederic.

• Začátek utkání se lehce posunul. Hráči už ale vstupují na ledovou plochu a rozhodčí vhodí puk do hry během pár minut.

• 00:08

Úvodní buly vyhráli čeští hokejisté. Přihrávku z vlastní třetiny nikdo nezachytil a po osmi vteřinách se píská zakázané uvolnění.

• 01:20

Američané zzačali z ostra a zamkli české mladíky před Kořenářovou brankou.

• 02:32

Z ničeho nic se ale půlka haly málem radovala. V závaru před americkou brankou Chytil plácl do kotouče a ten projel mezi betony Oettingera a zastavil se na tyči.

• 03:10

Kořenář musí dávat pozor. Američané ho zásobují jednou střelou za druhou.

• 04:10

Nečas nabil rozjetému Hájkovi, jeho střela ale trefila pouze prvního bránícího hráče. Na druhé straně zklidnil hru Kořenář, který přikryl lehké nahození.

• 06:23

Kořenář měl při střele od modré čáry zakrytý výhled. S neposedným kotoučem si ale poradil na výbornou a nedovolil nikomu dorážet.

• 08:22

Češi zatím nedokázali udržet Američany v pásmu a kromě tyče v úvodních minutách ještě nevystřelili na bránu.

• 10:01

Harpera krásným obloučkem přes Micháče vybídl ke sprintu Norris. Puk byl ale rychlejší než samotný hráč a Harper skončil po geniální myšlence až za Kořenářovou brankou.

• 11:20

Oficiální statistiky střel vypadají děsivě. 0:9 ve prospěch Američanů. Čeští mladíci v první polovině třetiny nedokázali vymyslet nic smysluplného, co by ohrozilo branku Oettingera.

• 12:30

Až Kristián Reichel si připisuje první střelu na americkou branku. O vážnější ohrožení se ale nejednalo.

• 13:54

První vážnější závar před americkou brankou. Za minutu a půl vystřelili čeští mladíci hned pětkrát a Oettinger těžce uklidňoval situaci ve svém brankovišti.

• 14:00

Černého Petra v podobě 13. útočníka zatím drží Ostap Safin. Uvidíme, jestli se dnes ještě dostane na led.

• 18:25

Na ledě zůstává Lindgren. Lauko ho čistě dohrál a Lindgren tvrdě políbil plexisklo. Po chvilce se ale zvedá a bez krve v obličeji odjíždí na střídačku. Nic by nemělo bránit jeho pokračování v zápase.

• 19:02

A je tu první vyloučení na americké straně. Dylan Samberg bude pykat za sekání.

• 19:56

To je škody. Kaut namazal Frederickovi a ten ujížděl sám na Kořenáře, kterého prostřelil mezi betony. 3,4 vteřiny před první sirénou se tak Američané dostávají do vedení 1:0.

• 20:00

Konec první třetiny.

• 20:00

Jako by se čeští junioři nedokázali smířit s krátkým odpočinkem po semifinále s Kanadou. Prvni polovinu třetiny vůbec nestíhali a velkou část strávili ve vlastní obranné třetiny. Probudili se až první střelou na bránu ve 12 minutě. Od té doby byli vyrovnaným soupeřem. Skóre ale vyrovnané není po Frederickově trefě ve vlastním oslabení tři vteřiny před sirénou.

Autor: ČTK , - jpu -