Vokoun ujistil Hadamczika: Na mistrovství chci přijet

2. 4. 2011 15:18
Tomáš Vokoun v reprezentačním dresu (ilustrační foto).
Tomáš Vokoun v reprezentačním dresu (ilustrační foto).

Start brankáře Tomáše Vokouna na hokejovém mistrovství světa není ohrožen. Gólman Floridy dementoval zprávy zámořského tisku, že jeho zdravotní stav není dobrý, a v telefonickém rozhovoru s trenérem Aloisem Hadamczikem uvedl, že i nadále počítá s tím, že na šampionátu na Slovensku bude startovat. S Vokounem se počítá jako s brankářskou jedničkou.

"Mluvili jsme spolu a potvrdil mi, že by měl ještě odchytat nějaké zápasy, a jak to skončí (NHL), tak přiletí," řekl Hadamczik v Norsku, kde národní tým v sobotu odehrál druhý přípravný zápas proti domácí reprezentaci.

Vokoun je na marodce od neděle, kdy nedochytal zápas proti Pittsburghu kvůli problémům se zády. "Teď rehabilituje," řekl Hadamczik na adresu rodáka z Karlových Varů, který měl být podle prvních informací zámořského tisku mimo hru zhruba pět dní.

V minulých dnech se ale na internetových webech na Floridě objevila informace, že by Vokoun již v této sezoně nemusel dres Panterů obléct. Proto se rozhodl Hadamczik hrdinu loňského MS kontaktovat. "V Brně se k nám připojí," řekl reprezentační kouč. Vokoun by tak mohl startovat na konci dubna na Českých hrách v moravské metropoli.

I kdyby ale Vokoun do konce základní části NHL za Floridu nenastoupil, neznamenalo by to, že je jeho start na šampionátu ohrožen. Čtyřiatřicetiletému gólmanovi totiž po sezoně končí smlouva, a nepotřebuje tak svolení amerického klubu ke startu na MS.

Autor: ČTK Foto: Robert Sedmík

Další čtení

Kallasová věří ve schválení sankcí proti Rusku, míč je na straně Slovenska

Zahraničí
15. 7. 2025

Mezinárodní posádka v modulu Crew Dragon úspěšně přistála po misi k ISS

Zahraničí
15. 7. 2025

Hypomonitor: Objem hypoték v červnu stoupl o devět procent na 37,5 mld. Kč

Ekonomika
15. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ