Salák ovládl statistiky švédské ligy, sedmkrát vychytal nulu

Sport
6. 3. 2011 11:01
Alexandr Salák ovládl švédské statistiky.
Alexandr Salák ovládl švédské statistiky.

Hokejový brankář Alexander Salák z Färjestadu vévodil základní části švédské ligy se sedmi čistými konty. S úspěšností zákroků 92,64 procenta i s průměrem 1,97 obdržených branek na zápasy byl člen širšího reprezentačního kádru druhý. Lépe si vedli jen Mark Owuya z Djurgaardenu s úspěšností 92,68 procenta a Anders Nilsson s průměrem 1,92 obdrženého gólu na utkání.

Produktivitu vyhrál švédský útočník Joakim Lindström o dva body před spoluhráčem ze Skelleftey Finem Mikkem Lehtonenen. Lindström si připsal v 54 zápasech 60 bodů za 28 branek a 32 asistencí. Lehtonen se stal s 30 trefami nejlepším střelcem Elitserien a přidal 28 přihrávek. Třetí místo obsadil další hráč Skelleftey David Rundblad, který s 50 body za 11 tref a 39 asistencí vyhrál kanadské bodování obránců. Stal se i nejlepším nahrávačem.

Z českých hokejistů byl nejproduktivnější Jaroslav Hlinka, který začal sezonu v dresu Sparty, takže stihl jen 43 utkání. Připsal si 40 bodů za 11 gólů a s 29 asistencemi byl pátý mezi nahrávači. Jedenáctý skončil Kamil Piroš z HV 71, jenž zaznamenal v 54 duelech 39 bodů za 12 branek a 27 přihrávek.

Čtrnáctý skončil Jan Hlaváč, jenž také začal ročník ve Spartě a v 43 utkáních zaznamenal 37 bodů za 16 branek a 21 asistencí. Podělil se o třetí místo v bilanci účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech se 17 kladnými body. V minulé sezoně ovládl Hlaváč tabulku střelců se 30 trefami, přestože nejdříve vypomáhal Liberci a v Elitserien odehrál jen 38 utkání.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ