Světový hokej dál povede Švýcar Fasel, neměl konkurenci

Sport
26. 9. 2012 14:17
Prezident IIHF René Fasel.
Prezident IIHF René Fasel.

V čele Mezinárodní hokejové federace (IIHF) bude i v příštích čtyřech letech René Fasel. Dvaašedesátiletý Švýcar, který je prezidentem federace od roku 1994, neměl na kongresu v Tokiu protikandidáta a byl zvolen aklamací.

Do třináctičlenné Rady, vrcholného orgánu IIHF, kandidovala i Češka Kateřina Radostová, která se ucházela o jedno ze dvou míst vyhrazených pro ženy. V hlasování ale neuspěla, zvoleny byly Zsuzsanna Kolbenheyerová z Maďarska a Němka Beate Gruppová.

"Beate chtěla pokračovat a kandidovala podruhé, takže se vlastně ucházely čtyři ženy o jedno místo, které získala Maďarka. Je to sympatická právnička, která je v hokeji zapojená už dlouho. My jsme naopak dodali novou tvář, takže výsledek není tak překvapivý," řekl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Martin Urban.

Stejně jako Fasel byli zvoleni na posty místopředsedů Kalervo Kummola z Finska a Kanaďan Bob Nicholson, kteří také neměli protikandidáta. Ve vedení IIHF jsou nově například legendární ruský brankář a šéf ruské federace Vladislav Treťjak nebo Slovák Igor Nemeček.

"Hlasování celkově dopadlo podle našeho očekávání. Byli zvoleni ti, které jsme také podporovali," dodal Urban, který na kongresu zastupuje ČSLH společně s prezidentem Tomášem Králem.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Zemřel poslední účastník první expedice na Mount Everest. Šerpa Kančha

Sport
16. 10. 2025
ilustrační foto

Lukáš Krpálek vyhrál Grand Prix v Limě, Kopecký přidal bronz

Sport
14. 10. 2025

Ostuda století! Češi padli na Faerských ostrovech, Hašek na lavičce končí?

Sport
13. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ