Těla českých hokejistů čeká převoz do Moskvy

Sport
9. 9. 2011 10:36
Při letecké nehodě v Jaroslavli zahynuli tři čeští hokejisté.
Při letecké nehodě v Jaroslavli zahynuli tři čeští hokejisté.

Těla všech tří českých hokejistů, kteří ve středu zahynuli při letecké havárii u ruské Jaroslavli, byla identifikována a podle informace českého velvyslanectví je odpoledne čeká převoz zvláštním letadlem do Moskvy. O transportu mrtvých do Prahy se dále jedná, řekl mluvčí českého velvyslanectví v Moskvě Ondřej Soukup.

Čeští hokejisté Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček zemřeli při havárii letadla Jak-42, které z jaroslavlského letiště Tunošna startovalo s hráči a funkcionáři místního týmu Lokomotiv do běloruského Minsku. Ze 45 lidí na palubě přežili katastrofu dva.

Kromě českých hokejistů zahynul i slovenský útočník Pavol Demitra a hráči z Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Švédska, Lotyšska a Německa.

Rachůnkovo tělo bylo jednoznačně rozpoznáno ve čtvrtek, jistotu o dalších dvou českých hokejistech získaly ruské úřady v pátek. Česká strana už má povolení k převozu ostatků z Jaroslavli do asi 200 kilometrů vzdálené Moskvy, převoz leteckým speciálem se uskuteční odpoledne, řekl mluvčí Soukup.

Termín transportu ostatků do Prahy ještě dohodnut nebyl. Podle Soukupa není zatím ani jasné, zda těla do Česka přepraví české, nebo ruské letadlo. Do jednání o převozu se kromě zástupců českého velvyslanectví zapojilo i vedení hokejového svazu a samozřejmě ruská strana. Soukup nevylučuje, že převoz těl z Moskvy do Prahy by se v závislosti na výsledcích jednání mohl uskutečnit do konce týdne.

Vzhledem k tomu, že těla mrtvých byla rozpoznána bez jakýchkoli pochybností, je podle mluvčího české ambasády nepravděpodobné, že by z Česka do Ruska přiletěli někteří z pozůstalých.

Autor: ČTK Foto: montáž TÝDEN.CZ

Další čtení

ilustrační foto

Vlekaři si rochní. Ani obleva lyžování nezastaví, někde je i metr sněhu

Sport
15. 1. 2026

Jizerská padesátka hlásí plno: hlavní závod je vyprodaný, hrozí rekordní účast

Sport
8. 1. 2026
Čeští hokejisté porazili v semifinále mistrovství světa dvacítek v St. Paulu Kanadu 6:4

Čeští junioři vyřadili Kanadu a zahrají si o zlato se Švédskem

Sport
5. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ