<span>Trapní Češi</span> prohráli s Nory, Jágr na všechno nestačil

Sport
11. 5. 2010 18:36
Zklamaná česká střídačka.
Zklamaná česká střídačka.

Zklamaná česká střídačka.Co na Francouze ještě stačilo, proti Norům nemělo šanci. Čeští hokejisté po trapném výkonu prohráli se seveřany 2:3 a značně si zkomplikovali cestu dalším průběhem mistrovství světa. Pokud ve čtvrtek neporazí Švédy a Norové nezaváhají s Francií, půjdou do osmifinálové skupiny bez bodu!  

Do české branky se poprvé na turnaji postavil Ondřej Pavelec a v úvodu zápasu byl naprosto bez práce. Češi aktivní hrou svého soupeře zpočátku opticky přehrávali, nedostávali se však vůbec do šancí. Jednu z mála nevyužil po šikovném Červenkově přistrčení Jágr.

On-line přenos z utkání Česko - Norsko jste mohli sledovat ZDE.

Na začátku třinácté minuty pak z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Čeští hokejisté propadli ve středním pásmu, Červenka se laxně vracel, nestihl pokrýt najíždějícího Zuccarello Aasena a ten parádně vymetl růžek české branky.

Norská radost po vstřelení branky.Obraz hry se po úvodí brance příliš nezměnil, což vyhovovalo především Norům. Ti se v poklidu bránili českým nájezdům, které ve většině případů nebyly ani nebezpečné. A když už se jednalo o ošemetnější situaci na norském brankovišti, zasáhl pohotový Grotnes.

České snažení se postupem času měnilo v křeč. Dobře bruslící Norové začínali Růžičkovu družinu místy přehrávat a hrozili z rychlých brejků. Jejich elán ale na chvíli utnula 28. minuta.

ČTĚTE TAKÉ: Rusové porazili Kazachstán a postupují do osmifinále

V té dostali Češi dlouhou výhodu nejprve čtyř, a poté pěti proti třem, kterou využili. Jágr napřáhl od modré a puk skončil v norské síti. Česká radost však neměla mít dlouhého trvání.

Český forvard Voráček nepřekonal norského gólmana ani za letu.O tři minuty později totiž z podobné pozice napřáhl na druhé straně Fredriksem a na Lökkenovu umnou teč neměl Pavelec šanci zareagovat. Česká trapnost pak dosáhla vrcholu po pěti minutách třetí třetiny, kdy se lehce za modrou dostal Bastiansen a přesnou ranou k tyči zvýšil na 3:1 pro Nory.

Nepříznivě se vyvíjející zápas a především maximálně špatná hra donutila Růžičku k prvním změnám v sestavě, ani ty ale dlouho nic kloudného nepřinášely. Až šest minut před koncem se znovu v přesilové hře dostal k puku Jágr a rychlou střelou po zemi dal českému týmu naději.

Tu ještě podpořila přesilová hra tři minuty před koncem v závěru zesílená odvoláním Pavelce z branky, vyrovnat se však špatným Čechům už nepodařilo. Ti tak poprvé v historii podlehli norskému národnímu týmu a další body do tabulky skupiny C se nepřipsali.

 MS v ledním hokeji:
Skupina C (Mannheim):
Česká republika - Norsko 2:3
(0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Jágr (Rozsíval, Klepiš), 54. Jágr (K. Rachůnek) - 13. Zuccarello Aasen (Thoresen, Jakobsen), 31. Fredriksen (Lökken Östli, Zuccarello Aasen), 45. Bastiansen (M. Olimb). Rozhodčí: Laaksonen (Fin.), Sterns (USA) - Gemeinhardt (Něm.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 6:11. Využití: 2:0. Diváci: 2256.

Foto: ČTK

Autor: Jan Fait

Další čtení

Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ