Vary na Spengler Cupu zabraly, <span>porazily Ingolstadt</span>

Sport
27. 12. 2008 17:27
Karlovy Vary (v zeleném) se prezentovaly pevnou defenzivou.
Karlovy Vary (v zeleném) se prezentovaly pevnou defenzivou.

Karlovy Vary (v zeleném) se prezentovaly pevnou defenzivou.Hokejisté Karlových Varů si na prestižním Spenglerově poháru připsali první vítězství, když díky zlepšenému výkonu v závěrečné třetině zdolali Ingolstadt 5:2. Po páteční prohře s Kanadou si tak uchovali naději na postup do finále.

Duel českého vicemistra s aktuálně třináctým celkem německé ligy nepřinesl až do 30. minuty prakticky žádné vzrušení. Před brankou Sáblíka, jenž dostal tentokrát příležitost před Mensatorem, se příliš nebezpečných akcí neurodilo a ani Karlovy Vary toho v útoku mnoho nepředvedly.

Spengler Cup ve švýcarském Davosu:  

Karlovy Vary - ERC Ingolstadt 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 32. Dobroň (Košťál), 45. Řezníček (Dobroň), 48. Melenovský (Skladaný, Pech), 48. Zaťovič (Zucker), 58. Pech (Skladaný) - 35. Steiner (Lemm, Martinovic), 58. Steiner. Rozhodčí: Prugger (Švýc.) Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6668.

Jako blesk z čistého nebe přišla v 32. minutě Dobroňova rána od modré čáry, na kterou však německý tým dokázal brzy odpovědět zdařilým únikem při vlastním oslabení.

O osudu utkání rozhodla skvělá tříminutovka karlovarských hokejistů, kteří několika pohlednými akcemi doslova rozebrali obranu Ingolstadtu, v níž nastoupil i Jakub Ficenec. V 45. minutě napřáhl při přesilovce znovu Dobroň, brankář Waite vyrazil puk pouze před sebe, kde se chytře zorientoval veterán Řezníček a český tým se znovu dostal do vedení.

O tři minuty později pak branky Melenovského a Zaťoviče podtrhly výrazné zlepšení svěřenců kouče Palečka v závěrečné dvacetiminutovce. V závěru se na obou stranách trefili střelci ještě jednou, ale o výhře českého týmu už nebylo pochyb.

Další duel čeká Karlovy Vary v neděli, kdy nastoupí od 15 hodin proti domácímu Davosu.

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Viktorku Plzeň koupí miliardář Strnad. Úřad mu to posvětil, cena je tajná

Sport
Aktualizováno: 7. 11. 2025 14:50

Jak sázení mění český sport: Dominance sponzorů mění hru i pro fanoušky

Sport
7. 11. 2025

Betano má dalšího milionáře! Už druhý výherce bere milionovou výhru

Sport
6. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ