Vítkovice po prohrách zabraly, ve čtvrtfinále porazily Kloten

Sport
29. 12. 2011 17:31
Hokejisté Vítkovic (ilustrační foto).
Hokejisté Vítkovic (ilustrační foto).

Hokejisté Vítkovic na Spenglerově poháru v Davosu po dvou prohrách zabrali a v play off ve čtvrtek přesvědčivě porazili švýcarský Kloten 5:1. Český vicemistr si tím zajistil účast v semifinále, v němž se v pátek od 15 hodin znovu utká s domácím Davosem.

Třetí vystoupení na nejstarším turnaji světa vyšlo Vítkovicím na výbornou. I bez nemocného tahouna Burgera přečkaly platonický tlak soupeře v úvodu utkání a v osmé minutě mohly i udeřit, ale Klimek po Pohlově průniku nedokázal ani na dva pokusy překonat Rüegera.

Síť rozvlnil až Jan Káňa, který švihem zpoza obránce pod horní tyčku švýcarského brankáře v 17. minutě doslova znehybnil. Vedoucí gól zvýšil herní jistotu severomoravského týmu. Ostravané lépe bruslili, pátý celek švýcarské ligy bezchybnou defenzivou drželi od vlastní branky na distanc a hlavně po brejcích měli další slibné příležitosti.

I druhý gól se zrodil z rychlého protiútoku. Tomáš Káňa prchl po pravém křídle a trefil místo pod lapačkou. Vítkovice dále svou agresivitou dotíraly na švýcarskou branku. Chvíli po Káňovi visel ve vzduchu třetí gól, ale Šedivý se v tlačenici před Rüegerem neprosadil.

Kloten, bez českého útočníka Vojtěcha Poláka v sestavě, působil bezradně. Definitivně ho srazil Sýkora, který těsně před koncem druhé části po Pabiškově přihrávce zpoza branky skóroval nekompromisní ranou bez přípravy.

Když hned v úvodu třetí třetiny přidal v přesilovce přesným švihem čtvrtý gól Pohl, bylo o postupu Vítkovic rozhodnuto. Vedení ještě zvýraznil Štefanka, který puk za brankovou čáru dostal zpoza branky vychytralým nástřelem o gólmanovo lýtko.

Čisté konto nakonec vítkovický gólman Málek neuhájil, 82 sekund před koncem ho dělovkou překonal Du Bois. Svěřenci Mojmíra Trličíka si o postup do finále zahrají v pátek opět s domácím Davosem, kterému v základní skupině po vyrovnané bitvě podlehli 1:2.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu - čtvrtfinále:

HC Vítkovice Steel - Kloten Flyers 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. J. Káňa (Šedivý), 22. T. Káňa (J. Sýkora, Randegger), 39. J. Sýkora (Pabiška), 41. Pohl (Malík), 57. Štefanka - 59. Du Bois. Rozhodčí: Jablukov (Něm.), Massy - Kohler, Küng (všichni Švýc.). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 5677.

Tým Kanada - Wolfsburg 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky:
14. Pittis, 38. K. McLean - 19. Laliberte, 52. Fischer, rozh. nájezd Hospelt.


Semifinálové dvojice: Davos - Vítkovice, Dinamo Riga - Wolfsburg.

Autor: ČTK Foto: Adolf Horsinka / MF DNES / Profimedia

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ