Záruba jako Bosák, televizi utekl další záznam mimo vysílání

Sport
17. 3. 2011 16:40
Robert Záruba.
Robert Záruba.

Po Jaromíru Bosákovi došlo i na Roberta Zárubu. Na server YouTube uteklo "off air" video populárního hokejového komentátora, kterak v přestávce glosuje šesté utkání play-off mezi Slavií a Libercem.

Záruba sice není tak vtipný jako již legendární analytický Bosák v přestávce utkání Mladá Boleslav - Slavia, v níž se pustil do červenobílých ("Útočení mají zakázáno od doktora"), ale zase se ukázal jako výtečný věštec.

"Jako napínavý to je," říká před prodloužením šestého utkání Slavie s Libercem a dodává: "Já si myslim, že dneska vyhraje Liberec a v sedmym Slavia."  

A to se přesně stalo. Liberec v Praze zvítězil na nájezdy, ve středu však doma prohrál 3:4 v prodloužení a do semifinále postoupila Slavia.

Asi nejvtipnějším fragmentem videa je pak okamžik, kdy se Záruba dívá na obrazovku, zda má vše na svém místě. "Ukaž mi uzel, ukaž uzel," upravuje si kravatu.  Na Bosákův "párek nezaskočí" to sice nemá, ale i tak je to vtipné.

Z druhé strany - Česká televize by se měla zamyslet nad tím, jak je možné, že se komentátorské nahrávky mimo vysílání dostávají na veřejnost. Pokud totiž tento trend bude pokračovat, je jen otázkou času, kdy takové video ukáže skutečný průšvih, jak se to nedávno stalo v Anglii sexistickým komentátorům Andy Grayovi a Richardu Keysovi.

Další čtení

ilustrační foto

Ruské judo zpět na scéně. Poprvé od invaze vystoupí s národními symboly

Sport
27. 11. 2025
ilustrační foto

Česko v baráži outsiderem. Dánský trenér zpochybňuje jeho kvalitu

Sport
21. 11. 2025

Curacao se jako nejmenší země v historii kvalifikovalo na fotbalové MS

Sport
19. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV