Horváthova zkrachovalá firma čelí obžalobě za daňový únik

Sport
25. 4. 2018 14:15
Bývalá firma Pavla Horvátha čelí obvinění z krácení daně.
Bývalá firma Pavla Horvátha čelí obvinění z krácení daně.

Úspěch ve vrcholovém sportu ještě neznamená, že se vám stejně bude dařit i v jiném odvětví po skončení kariéry. Své o tom ví řada bývalých sportovců, mezi něž se před časem zařadil i fotbalista Pavel Horváth. Jeho firma Horvi 10 zajišťující autobusovou dopravu zkrachovala a nechala za sebou statisícové dluhy. Podle serveru novinky.cz je však celá věc ještě komplikovanější. Firma totiž jako právnická osoba čelí obžalobě z krácení daně.

Společnost pojmenovaná podle přezdívky a čísla dresu bývalého fotbalisty údajně měla připravit stát o bezmála sedm set tisíc korun na DPH. Kauzu řeší soud v Klatovech, symbol vzestupu plzeňského fotbalu Horváth v případu figuruje jako svědek. Trestně stíhaná je jako fyzická osoba jednatelka firmy Miroslava Míčková, které měla na starosti veškeré účetnictví.

Firma vznikla v březnu 2015, řízení se týká druhé poloviny téhož roku. Podle obžaloby tehdy společnost před finančním úřadem zatajila prodej autobusu za čtyři miliony korun a neodvedla z něj daň, která činila téměř zmíněných sedm set tisíc. Právě z pokynu Míčkové údajně faktura o prodeji autobusu nebyla zařazena do účetnictví, což před soudem vypověděla bývalá účetní.

Sám Horváth tvrdí, že o daňových nedoplatcích nic nevěděl. "Nebudeme se k tomu vyjadřovat," cituje server novinky.cz Stanislava Berana, právního zástupce pětinásobného mistra české ligy, který aktuálně působí jako trenér v druholigovém Sokolově. Horváthovo podnikání skončilo neúspěchem, v červenci 2016 svou firmu převedl na jiného člověka.

Firma však brzy přestala vykazovat činnost, neměla zaměstnance a věřitelům dlužila téměř 900 tisíc korun. Nový vlastník Zdeněk Duchek proto sám sepsal návrh na konkurz, ačkoliv při přebírání firmy mu prý bylo řečeno, že žádné dluhy ani problémy nemá. Budoucnost však ukázala, že chybí řada potřebných účetních dokumentů, což začal řešit insolvenční správce.

A teď "značka" Horvi 10 skončila až před soudem. Jde o další příběh sportovce, jehož podnikání nedopadlo dobře. Hokejový brankář Dominik Hašek prodělal miliony se svou firmou Dominator, jeho kolegovi Romanu Čechmánkovi dokonce po krachu firem hrozí za finanční podvody až deset let vězení. 

Autor: - krm - Foto: ČTK/Paprskář Pavel

Další čtení

Markéta Vondroušová z České republiky během čtvrtého kola tenisového turnaje US Open

Tvrdý verdikt pro Markétu Vondroušovou. Tenisová komunita kritizuje čtyřletý zákaz činnosti

Sport
23. 6. 2026
Tenistka a wimbledonská vítězka z roku 2023 Markéta Vondroušová (na snímku z 18. července 2023) dostala kvůli loňskému neodevzdanému vzorku čtyřletý zákaz činnosti. Uvedla to ITIA.

Vondroušová dostala kvůli neodevzdanému vzorku čtyřletý zákaz činnosti

Sport
22. 6. 2026
Slavnostní zahájení 23. ročníku Olympiády dětí a mládeže. Hokejista Roman Červenka zapálil olympijský oheň.

Ceremoniál se zapálením ohně zahájil v Praze Olympiádu dětí a mládeže

Sport
21. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ