Sport a peníze
Kaderka zakládá konkurenci ČSTV. Má Dobeše i Kalouska

18.01.2011 12:30 Původní zpráva

Šéf tenisového svazu Ivo Kaderka, v zádech s podporou ministra školství Josefa Dobeše a ministra financí Miroslava Kalouska, přichází s revolučním nápadem financování českého sportu. Chce založit "konkurenci" ČSTV. "Budu iniciovat vznik Asociace českých sportovních svazů jakožto nového subjektu, který by měl být důvěryhodným partnerem státu," říká Kaderka.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • T.S. Garp (40 hlasů) 18.01.2011 13:10

  Kaderka může kalkulovat s podporou celé ODS, protože kdo nehraje...

 • Milan Novak (36 hlasů) 18.01.2011 14:03

  Pro mladé voliče pravice Přemýšlejte, vnoučci, přemýšlejte. Přišel...

 • Milan Novak (35 hlasů) 18.01.2011 13:29

  Kapitalismus bez pudu sebezáchovy vycítil svoji šanci Asi nejhorší...

 • Věra stejskalova (25 hlasů) 18.01.2011 15:07

  Díky pane Novák!Hlluboce se vám klaním ,nikdy bych to nenapsala lépe...

 • Pr(u)dič Pružina (23 hlasů) 18.01.2011 15:16

  Matko, strana a vlada vas hlas potrebuji. Mluvite jako jedna z lidu....

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Pro mladé voliče pravice
Přemýšlejte, vnoučci, přemýšlejte. Přišel před pár dny za mnou jeden mládenec s rozzářenou tváří a vítězoslavně, coby zástupci starší generace, mi oznámil, jak nám to jeho soukmenovci ve volbách natřeli.
Hrdě mi také sdělil, že kd...yž nepřesvědčili svého dědu a svou bábu, tak šli k volbám sami volit Schwarzenberga a Johna. Vyslechl jsem ho pozorně a na závěr mu popřál k Pyrrhovu vítězství. Pak k dobru jsem mu dal i několik svých názorů, které mohou zaujímat i ostatní mladé vítěze voleb.
Váš děda a vaše bába, stejně jako já, zásluhou vás mladých budou mít v nejbližších letech hluboko do peněženek. Po prvních náznacích je jasné, že jim nebude v plné výši valorizován důchod, že začnou více platit za potraviny vlivem zvýšení DPH a zvýší se jim poplatky u lékaře, v nemocnici, ceny za léky, dále nájmy a kdoví co ještě, aby se naplnila prázdná státní kasa. Ta kasa, kterou rozkradli tuneláři, zloději a vyvezli ji do daňových rájů, či jinak zašantročili. Umožnili jim to provést i vaši dnešní obdivovaní, včetně Miroslava Kalouska, Karla Schwarzenberga, Petra Nečase a dalších. Platit dluhy by tedy měli oni a jejich přátelé!
My, dědové a báby, jsme nic špatného neprovedli. Většina z nás začínala manželský život od píky. Postupně jsme si za vydělané peníze v socialismu, kterému se dnes nemůže přijít na jméno, pořídili většinou družstevní byt, chatu, garáž a auto, a to bez velkých půjček či dluhů. Vynaložili jsme na to všechno, přibližně 300 tisíc Kčs. Kapitalistická společnost z nás udělala škrtem pera a přehodnocením tržních cen milionáře. To, aby se mohla chlubit ve světě, co dokázala, a vám plést hlavu srovnáváním nesrovnatelného.
Dnes má byt v brněnském paneláku našeho typu hodnotu 2,5 milionu Kč, chata 600 tisíc, garáž 250 tisíc a auto po amortizaci 80 tisíc. Jsem tedy i já milionářem. Mohl jsem tedy stejně jako ostatní po 43 letech práce klidně žít a poctivě nabytý majetek vám předat, abyste měli začátky vašeho manželství usnadněné. Kromě majetku jsme, vnoučci, ještě i kulturně žili, sportovně se vyžívali a projezdili i kus světa. děti jsme si pořídili bez otálení. Vašim mnoha mámám a tátům jsme dali vysokoškolská vzdělání a mnohdy totéž sobě dálkovým studiem.
Nic jsme tedy nenakradli a nic jsme nedostali zadarmo. S penzí od příštího roku již nevystačíme. Proto zřejmě začneme, dle doporučení pana prezidenta Václava Klause, majetek rozprodávat. Tak se asi stane, že za zbytek života vše uspořené použijeme k přežití. Vy, zásluhou vítězství ve volbách, od nás již nemůžete nic očekávat. Horší je to s těmi, kteří se mohou spolehnout jen na penzi. Čeká je trudný osud, ponižování, někdy i posměchy a obsazování míst pod mosty či jinde.
Ti méně odolní si sáhnou i na svůj život.
Dopředu vám sděluji, že se budeme bránit dostupnými formami a hájit sociální vymoženosti vybojované našimi předky. Nedopustíme, aby jejich oběti byly hanobeny dnešními zbohatlíky a zloději.
Vy ovšem musíte začít šetřit hned. Nejen na byt, ale i na další zaváděná opatření. Věřím, že se brzy oženíte. Kromě holých zdí za 2,5 milionu Kč, získaných z větší části na hypotéku, budete potřebovat nábytek a další vybavení domácnosti, včetně auta. Věřím, že brzy přijdou i děti. Sníží se pro ně porodné, rodinné přídavky, prodraží se návštěvy u lékaře a v nemocnici. Budete muset začít šetřit na studia vašich dětí. Budete muset také začít šetřit na svůj důchod a na dosud neznámé položky negativního vývoje společnosti. Práci však vám nikdo negarantuje a garantovat nebude. Nikdo vám negarantuje ani dochování našetřených peněz na důchod. Garantuje se vám za to pozdější odchod do důchodu.
Takže - vyhráli jste?
Já tvrdím, že jsme prohráli všichni, s výjimkou vrchních deseti tisíc.
Podívejme se spolu ještě za hranice naší vlasti, abychom pochopili, že dluhy plodí kapitalismus a ne levice. Největší dluhy mají USA. Na hlavu připadá více než jeden milion Kč. Tam nikdy nevládla levice. Pokračují Irsko, Španělsko, Anglie, Německo, Francie a ostatní státy, které nepatřily do společenství socialistických zemí. Mezi ně proniklo pouze Maďarsko. Je to náhoda? Ne, nikoliv. Je to přirozený jev kapitalismu, kde téměř každý včetně států žije na dluh.
Na ještě jednu věc vás musím upozornit. I po všech sociálních škrtech zůstane státní kasa poloprázdná. Postará se o to vámi preferovaná vláda a parlament. Urychlí vyplacení odškodného církvím, sudeťákům, šlechtě, a to v tržních cenách nadhodnocenými úroky a v neodůvodněném rozsahu. Brzy bude chtít, abyste více platili vy. Pokud najdeme společnou řeč, vaše problémy se stanou našimi, tak jak to bývalo v minulosti. Ještě můžeme společně hodně napravit. Připravované zákony se dají ještě zastavit v Senátu a vyhlášky v městských zastupitelstvech. Rozhodnutí je na vás. Nezapomeňte však, že je již pět minut po dvanácté.
děda s bábou

36 hlasů

Kapitalismus bez pudu sebezáchovy vycítil svoji šanci
Asi nejhorší lidskou vlastností je neschopnost poučit se z chyb minulosti. Přitom historie lidstva není ve svých mocenských geopolitických změnách příliš pestrá. Mnohokrát se v jejím průběhu prokázalo, že žádný strom neroste do nebe a že po těchto poznáních takřka vždy nesametově tekla krev. Rozumným lidem bych to snad ani nemusel připomínat.
Vyprávějte to však dnešním politickým špičkám a mnohým podnikatelům, kterým se nad pachovou stopou stále více bezbranných zaměstnanců doslova ztopořil rozum. Nedávno jsem na vlastní uši slyšel tyto názory.
Je správné, že se našim zaměstnancům osekají pracovní práva a že je z neomezené pracovní poslušnosti přijedou při výstavbě dálnic školit Číňané. V momentě, kdy si náš, s novou realitou seznámený, zaměstnanec uvědomí, že si může jít maximálně stěžovat na lampárnu, bude ochoten pracovat tak, jak zaměstnavatel potřebuje a za tolik, kolik mu bude ochotný dát. Copak je to normální, aby nám stát přikazoval, kolik musíme minimálně platit a kolik hodin měsíčně může dělník odpracovat?
Když jsem těmto nezdravě chamtivým volnomyšlenkářům oponoval úvahou, že si car v tváří tvář hlavním pušek bolševiků možná vyčítal, že se měl k mužikovi chovat lépe a že se ke stejně opožděnému honění pana Bycha mohli po Vítězném Únoru uchýlit i tehdejší pravicové politické špičky , tak se mi vysmáli. Stejně tak se vysmáli z mé strany dobře míněnému varování, že by neměli přehlížet nepřehlédnutelný narůst kriminality, jejíž příčinou je ekonomická zoufalost pachatelů. Obzvlášť, když oběťmi jsou v hojném počtu ti, které je oč obrat. Vše marné.

Naše současné politické a ekonomické špičky, včetně zaměstnavatelů, prostě nechtějí slyšet, že když mají lidé hlad, vždy se najde někdo, kdo je začne burcovat. V tuhle chvíli si dokonce myslí, že tím zlým buřičem je ČSSD. Nemám žádný zájem se dočkat toho, až budou nuceni změnit názor a začnou vzpomínat na argumentačně zlatou ČSSD. Proto jim je nutné, a stejně tak zaslepeným médiím, připomínat, že žádný strom, tedy ani ten jejich, neroste do nebe. Bohužel, pořekadlo "moudrému napověz" má jednu důležitou podmínku. Výskyt moudrých. Nečas, Kalousek, Drábek a spol. deficit této vlastnosti nijak neskrývají. O to víc umí bourat sociální společenský smír a možná by se i v honění Bycha vyrovnali svým stejně zaslepeným předchůdcům, kteří se odmítli řídit zdravým rozumem. Naopak se nechali řídit kručením svých nenasytných žaludků. Jak jsem napsal v úvodu. Asi nejhorší lidskou vlastností je neschopnost poučit se z chyb minulosti.

35 hlasů

Díky pane Novák!Hlluboce se vám klaním ,nikdy bych to nenapsala lépe a je v tom tolik pravdy až mi mrazí.Já jsem již dávno chalupu prodala a proto mohu říkat jsem za vodou,Děti to nechtěli ,je to daleko a jim dnešní život tak utíká ,neznají čas na zahrádku,jen ty peníze ale jak jeden odejde jste naprosto v háji.Děti pomohou ale ,nejde to donekonečna ,Přeji vám hezký den a ještě jednou díky!!Při té nenávisti která tady koluje mezi diskutujícími to je ten váš článek člověčí! Asi jsem jiná generace !

25 hlasů

Matko, strana a vlada vas hlas potrebuji. Mluvite jako jedna z lidu. Tak je to spravne, tak to ma byt! Kazen musi byt!

23 hlasů

Zalez pod stůl vořechu, stejně nic víc neumíš, než štěkat pitominky...............

18 hlasů

Kdo je pro tebe matka, ty zloději nicků, podvodníku, hajzle, amorální svině a vyučenej debile ? Zalez do boudy a nepleť se mezi lidi, hovado sprostý !

22 hlasů

Kaderka může kalkulovat s podporou celé ODS, protože kdo nehraje tenis, nemůže být v víc než sponzorem. Nevzpomínám si, že by Kaderka někdy hrál tak, abych si jej zapamatoval. Asi hrál s Vašíkem Klausů u jedné zdi.

40 hlasů

Kaderka nejraději hraje PŘI ZDI, tak jako jeho vzor, Kikina................

18 hlasů

A co jste delal vy, soudruhu? Valel sudy za FC RaJ s Paropupkinem?

19 hlasů

Utři si hubu od toho soudruha a upaluj se učit Modrou planetu od Klause, vrtichvoste............

10 hlasů

A co ty, třídní otloukánku ? Tebe fackovali na potkání a zanechalo to na tobě následky dodnes, debile !

12 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 3/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.