Neumannová půjde za ministrem vysvětlovat dluhy

Sport
17. 7. 2010 14:40
Kateřinu Neumannovou čeká vysvětlování u ministra školství.
Kateřinu Neumannovou čeká vysvětlování u ministra školství.

Nepříjemné vysvětlování čeká Kateřinu Neumannovou. Nový ministr školství Josef Dobeš si chce totiž olympijskou vítězku, která šéfovala pořadatelům loňského mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci, pozvat na kobereček kvůli nevyjasněnému financování a obřím dluhům. Zprávu přinesly Lidové noviny.

Od šampionátu už uběhlo šestnáct měsíců a stamilionové dluhy stále nejsou vyřešeny. "Uvědomuji si, že tento problém hoří, musíme se s tím rychle vypořádat. Potkám se proto s lidmi, kteří to mistrovství organizovali a měli by nést nějakou odpovědnost za tento výsledek," řekl pro Lidové noviny Dobeš.

Ten také hodlá konečně předložit už několikrát odloženou hodnotící zprávu, jež by měla odpovědět na otázku, proč se i přes čtvrtmiliardovou dotaci od vlády nepodařilo dodržet rozpočet. "Mám představu, že bychom ji mohli projednat už na nejbližším zasedání vlády, tedy sedmadvacátého července," dodal Dobeš.

Důvodem spěchu jsou především očekávání věřitelů šampionátu. Ti požadují ještě 108 milionů korun. Jenže plátce stále chybí. Statutární město Liberec ani Svaz lyžařů České republiky nemá právní odpovědnost závazky uhradit. Vzhledem k penále z prodlení a úrokům bude finální částka vyšší.

Věřitelé tvrdí, že garantem se ve chvíli, kdy bývalá ministryně školství Dana Kuchtová dosadila do vedení pořadatelského týmu Neumannovou, stal stát. To naopak popírá současný ministr financí Miroslav Kalousek. "Nevidím jediný důvod, proč by za nepodařenou organizaci libereckého šampionátu měl platit daňový poplatník," řekl v červnu pro on-line deník TÝDEN.CZ Kalousek.

Další čtení

ilustrační foto

Skandál v tureckém fotbalu. 150 rozhodčích jelo v nelegálních sázkách

Sport
27. 10. 2025
ilustrační foto

Olympiáda v Mnichově 100 let po Hitlerově? Záměr je o krok blíž skutku

Sport
26. 10. 2025

Messi se v Miami dohodl na nové smlouvě, v klubu zůstane do roku 2028

Sport
23. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ