"Komediant" Zaza: Tahle penalta bude se mnou do konce života

Sport
4. 7. 2016 11:11
Simone Zaza při penaltě proti Německu.
Simone Zaza při penaltě proti Německu.

Italský fotbalista Simone Zaza je přesvědčený, že neproměněný pokutový kop ve čtvrtfinále mistrovství Evropy proti Německu s ním zůstane až do konce života. Útočník Juventusu se za své sobotní selhání omluvil.

Zaza přišel na hřiště až na konci prodloužení speciálně jako penaltový exekutor. Před svým pokusem zvolil bizarní rozběh s rychlým přešlapováním a následně vysoko přestřelil branku. Kvůli tomu se stal terčem mnoha vtípků na sociálních sítích a jeho pohyb byl například připodobňován k různým zvířatům. Němci nakonec vyhráli až v deváté sérii penaltového rozstřelu, když v normální hrací době a po prodloužení skončil zápas 1:1.

"Vždycky jsem kopal penalty takhle a byl jsem přesvědčen, že dám gól. Poslal jsem Manuela Neuera na opačnou stranu, ale bohužel míč letěl příliš vysoko," řekl Zaza v rozhovoru s italskou televizí Mediaset.

"Neproměnil jsem nejdůležitější pokutový kop v kariéře a bude to se mnou po zbytek života. Omlouvám se, že jsem Italy zklamal. Bude to těžké, ale musím to překonat. Chci, aby fanoušci věděli, že jsme tam nechali všechno," prohlásil pětadvacetiletý reprezentant.

PENALTA, KTERÁ BUDE ZAZU DOPROVÁZET DO KONCE ŽIVOTA:

Z ITALA ZAZY SI TEĎ VŠICHNI UTAHUJÍ: 


Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Uhynul nejúspěšnější klusák všech dob Varenne, vydělal 145 milionů korun

Sport
18. 8. 2026
Závodník Martin Fuksa pózuje fotoreportérům v rámci tiskové konference české reprezentace v rychlostní kanoistice před odjezdem na mistrovství světa v Poznani

Fuksa míří na mistrovství světa s bilancí pěti výher. Roli favorita si užívá

Sport
18. 8. 2026
Tomáš Chorý, utkání 4. kola první fotbalové ligy: FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha

Chorý se po disciplinárním trestu vrátil do hry, první ztrátě Slavie v Liberci ale nezabránil

Sport
17. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ