Šulc udělal, co měl (udělat dříve)

Sport
20. 1. 2011 15:00
bez popisku 309529
bez popisku 309529

Když už nic jiného, šéf exteraligy Stanislav Šulc se z obří kauzy s neplatnými registracemi, která v očích mnohých znehodnotila celý ročník, alespoň poučil. Smutné je, že to dokázal v nejnevhodnější možnou chvíli.

Jakoby na hokejovém svazu existovali dva Stanislavové Šulcové. Jeden ukázal svou tvář, když se provalil problém s registracemi u hráčů Plzně, Mladé Boleslavi a Kladna.

Po pár dnech přestal komunikovat s médii, mlžil, měnil názory a chybu sváděl pouze na kluby. Sám se svým týmem za nic nemohl. Veřejnost si tak proti sobě popudil arogancí, kterou korunoval při sdělení svého verdiktu.

O pár týdnů později se na jeho stůl dostala obdobná kauza, do které je zapletený vedoucí Třinec. Šulcova reakce? Okamžité popření chyby Třince, pokárání Plzně (jde o přestup Adamského z Plzně do Třince) a převzetí viny na sebe a svůj tým.

I přesto, že Šulc vysvětluje rozdíly mezi oběma kauzami a odmítá je jakkoliv spojovat, několik paralel by se v nich našlo. Tou nejzásadnější přitom je, že se v obou případech jedná o neúmyslnou "blbou administrativní chybu".

Ani v jednom případě nikdo nepodváděl, neuplácel, nesnažil se obejít žádný z řádů. Tresty? V prvním případě prakticky sportovní poprava, ve druhé případě nic.

Škoda, že se Stanislav Šulc nezachoval v listopadu alespoň trochu jako v lednu.

Autor: Jan Fait

Další čtení

O2 arena, MS v krasobruslení 2026

„Bomba!“ hlásí Taschlerovy z O2 areny, fanoušci jim ale berou klid

Sport
24. 3. 2026
O2 arena, dějiště mistrovství světa v krasobruslení den před začátkem šampionátu.

Krasobruslařský led pro MS vyrostl v O2 Areně na tom extraligovém, je měkčí

Sport
23. 3. 2026
Lurdes Gloria Manuel z Česka, Lieke Klaver z Nizozemska a Natalia Bukowiecka z Polska

Osm let čekání je u konce: Česko má znovu halovou mistryni světa

Sport
22. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ