Abraham byl dvanáctý v tréninku na australskou Grand Prix

Sport
15. 10. 2010 10:13
Karel Abraham.
Karel Abraham.

Karel Abraham zajel v úvodním tréninku na motocyklovou Velkou cenu Austrálie dvanáctý čas ve třídě Moto2. Na osychajícím okruhu na Phillip Islandu byl dnes nejrychlejší Alex de Angelis ze San Marina, za nímž český jezdec zaostal o 1,311 sekundy.

Zatímco jezdci prostřední kubatury měli na závěr tréninkového dne už celkem slušné podmínky, předchozí jízdy poznamenal déšť. Kvůli němu byl celý program posunut o dvě hodiny, než se podařilo pořadatelům odstranit z trati louže a nanesený písek.

V královské kubatuře MotoGP pak byl nejrychlejší čerstvý mistr světa Jorge Lorenzo ze Španělska na yamaze. Po dvou vynechaných závodech kvůli zlomenině klíční kosti zasáhl do tréninku i druhý muž pořadí Dani Pedrosa, ale bez zbytečného riskování objel jenom sedm kol a s více než desetisekundovým mankem na lídra nebyl klasifikován. Jeho čas by zatím na kvalifikaci do závodu nestačil.

V nejslabší třídě do 125 ccm byl Jakub Kornfeil na aprilii patnáctý se ztrátou 3,770 sekundy na nejrychlejšího Bradleyho Smithe z Británie.

Autor: ČTK Foto: Karel Šanda

Další čtení

Helena Suková, Regina Maršíková, Hana Mandlíková a Andrea Holíková

Štvanice uctila finalistky Poháru federace z roku 1986, na dálku pozdravila i Navrátilová

Sport
26. 7. 2026
sobotní etapa v Alpe d'Huez, Francie, 25. července 2026

Závěrečná etapa Tour bude kvůli požárům kratší, závodit se bude v Paříži

Sport
26. 7. 2026
Alexander Choupenitch z České republiky soutěží v individuální soutěži mužů ve fleretu na mistrovství světa v šermu Kerry 2026

První český mistr světa v šermu! Choupenitch v Hongkongu rozdrtil Itala 15:2

Sport
25. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ