Alonso: V týmu se <span>nic nezměnilo</span>, závodíme dál

Sport
16. 9. 2007 15:40
Fernando Alonso
Fernando Alonso

Fernando AlonsoDvojnásobný mistr světa Fernando Alonso očekává od svého týmu McLaren plnou podporu v boji o titul, přestože proti stáji svědčil ve špionážní kauze. Právě jeho svědectví bylo jedním z klíčových faktorů, které připravily tým o možné vítězství v Poháru konstruktérů a budou stát McLaren celkem 100 milionů dolarů.

"Nic se nezměnilo," řekl Alonso s tím, že nepředpokládá, že by s ním tým jednal jiným způsobem, nebo mu poskytoval jinou podporu než Lewisi Hamiltonovi. V tomto směru má ochránce i v samotném šéfovi automobilové federace Maxi Mosleyem. "Pokud udělají (v McLarenu) vůči němu něco špatného, budou to muset vysvětlit v Paříži (před Světovou radou FIA) a my už pak učiníme, co bude třeba," uvedl Mosley.

Alonso už o kauze odmítá hovořit. "Bez komentáře. Všichni o tom mluví a spekulují. Jsme tu od toho, abychom závodili, a to je to nejdůležitější, o čem bychom měli hovořit," řekl.

Kvůli jeho současné pozici v týmu jsou nicméně světová média i odborná veřejnost pevně přesvědčeny o odchodu španělského jezdce po skončení sezony a jako o možné náhradě se už hovoří o Niku Rosbergovi, současném jezdci Williamsu. Šéf McLarenu Ron Dennis zatím na dotazy ohledně Alonsovy budoucnosti v týmu odpovídá vyhýbavě. "Má smlouvu (do roku 2009), víc k tomu nemám momentálně co říct," uvedl ve Spa.

Údajně je na spadnutí Alonsův návrat do Renaultu, se kterým před odchodem ke "stříbrným šípům" dvakrát vyhrál mistrovství světa, a v zákulisí se začalo spekulovat o náhradě v podobě Nika Rosberga, dvaadvacetiletého syna finského exmistra světa Kekeho Rosberga. Německý mladík se nicméně ve Spa nechal slyšet, že se cítí u Williamsu dobře. Jeho šéf Frank Williams jej označil za neprodejného, Rosbergovi vyprší smlouva po příští sezoně.

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Olympiáda v Itálii startuje: čeští curleři vyzvou hned na úvod Kanadu

Sport
4. 2. 2026

Hokej s hráči NHL, Ledecká i loučení Sáblíkové. České hvězdy na ZOH

Sport
3. 2. 2026

Jizerskou padesátku ovládli Norové. Vyhráli v mužské i ženské kategorii

Sport
Aktualizováno: 1. 2. 2026 20:20

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ