Alonso: Z McLarenu neodejdu, <span>nemám problém</span>

Sport
27. 9. 2007 13:36
Fernando Alonso
Fernando Alonso

Fernando AlonsoŠpanělský pilot formule 1 Fernando Alonso popřel informace, že by po sezoně měl opustit stáj McLaren. O odchodu dvojnásobného úřadujícího mistra světa se spekuluje kvůli neshodám s vedením týmu.

"Mám smlouvu do roku 2009 a nemám s týmem jediný problém," prohlásil Alonso, který se chystá na nedělní Velkou cenu Japonska ve Fudži. "Nemůžu si dovolit neustále vyvracet všechny spekulace, ale ani jedna z nich není pravdivá," dodal pilot, který měl podle informací médií po sezoně odejít do Ferrari, Toyoty, nebo se vrátit do Renaultu.

Alonso současně prozradil, že už se také udobřil se šéfem stáje Ronem Dennisem. "Na poslední Velké ceně v Belgii jsme si sedli na hotelu a vše si vyříkali," prohlásil Španěl. Dennis před časem oznámil, že s Alonsem nemluvil kvůli jezdcovu svědectví, které pomohlo usvědčit McLaren ve špionážní aféře.

Mezinárodní automobilová federace FIA totiž tým potrestala pokutou 100 milionů dolarů a ztrátou všech bodů v Poháru konstruktérů poté, co Alonsovy emaily usvědčily McLaren z využití informací ze získaných tajných dokumentů konkurenčního Ferrari.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Světový pohár s hokejovými hvězdami bude v roce 2028 hostit i Praha

Sport
16. 3. 2026
hráči Česka po prohraném hokejovém zápase o bronz s Čínou

Bubeníčková si doběhla pro třetí stříbro, para hokejisté ztratili vedení 2:0

Sport
Aktualizováno: 15. 3. 2026 17:20
trasér Alexandr Paťava, biatlonistka Carina Edlingerová

Česká výprava slaví: Edlingerová je paralympijskou šampionkou, Bubeníčková bronzová

Sport
14. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ