Češi se budou podílet na vzniku Autoklubu v Afghánistánu

Sport
3. 11. 2017 19:39
Vlajka českého Autoklubu.
Vlajka českého Autoklubu.

Zástupci Autoklubu České republiky (AČR) se budou podílet na vzniku obdobné motoristické organizace v Afghánistánu. Prezident AČR Jan Štovíček o tom dnes v Praze jednal s nejvyšším představitelem tamního národního olympijského výboru Mohammadem Zahirem Aghbaremem, který je v těchto dnech v Česku na jednání Asociace národních olympijských výborů.

"Se spoluprací s rozvojovými zeměmi již máme zkušenost. Pomáháme již filipínské federaci a rozhodli jsme se podpořit a poskytnout naše zkušenosti také Afghánistánu, který bude zastřešovat motoristický sport a věnovat se tématům bezpečnosti silničního provozu," uvedl Šťovíček v tiskové zprávě.

Obě strany se dohodly, že v neděli podepíšou memorandum o spolupráci. "Jeho náplní bude vzájemná podpora při zakládání Autoklubu, jeho následné činnosti a úspěšném zařazení do mezinárodních federací," doplnil Šťovíček.

S nápadem na možnost spolupráce přišla nadace ARIA, vedená Danielem Landou, která již v roce 2015 podepsala s olympijským výborem Afghánistánu dohodu o spolupráci v oblasti výchovy sportovců a mládeže. Zpěvák, herec a automobilový závodník Landa se zúčastnil i dnešního jednání.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Igor Zehl

Další čtení

ilustrační obrázek

Jak získat lístek na MS? FAČR zahajuje distribuci kódů pro členy FC REPRE

Sport
9. 4. 2026
Bývalý diskař Imrich Bugár

Zemřel legendární diskař Bugár, světovému šampionovi z roku 1983 bylo 70 let

Sport
9. 4. 2026
ilustrační obrázek

Lov bodů začíná. Fuksa musí kvůli olympiádě závodit všude

Sport
7. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ