Cyklistický nadšenec Alonso hledá nového "Schumachera"

Sport
30. 9. 2013 05:30
Pilot formule 1 Fernando Alonso.
Pilot formule 1 Fernando Alonso.

Na závod s hromadným startem dorazil jako divák do dějiště cyklistického mistrovství světa i španělský pilot formule 1 Fernando Alonso. Bývalý dvojnásobný šampion potvrdil, že se chystá vybudovat svůj tým od sezony 2015, a v Itálii obhlížel možné posily.

"Miluju cyklistiku a v roce 2015 bude v každém případě jezdit můj vlastní tým. Chceme vyhrávat a mít ty nejlepší jezdce. V současnosti budu všechny okukovat a studovat," řekl jezdec Ferrari, jenž poskytl rozhovor serveru Cyclingnews a Slovenské televizi.

Před startem závodu z Luccy do Florencie navštívil tým svých krajanů, ale také slovenskou hvězdu Petera Sagana, s nímž se bavil několik minut.
Alonso plánoval, že koupí cyklistickou stáj Euskaltel-Euskadi a zachrání ji před krachem, ale nakonec se na jejím převzetí nedohodl.

Autor: ČTK Foto: AP Photo/Luca Bruno

Další čtení

Henriette Jaegerová z Norska protíná cílovou čáru a vyhrává závod žen na 400 metrů před druhou Lurdes Glorií Manuelovou z České republiky

Manuel prorazila hranici 50 sekund. Zařadila se po bok Kratochvílové a Kocembové

Sport
5. 6. 2026
Bývalý fotbalový reprezentant Karel Poborský pózuje na předpremiéře dokumentárního filmu Stříbrná cesta o cestě české fotbalové reprezentace do finále mistrovství Evropy v roce 1996.

Stříbrná cesta popisuje největší úspěch v historii samostatného českého fotbalu

Sport
4. 6. 2026
ilustrační obrázek

Korea porazila Salvador 1:0. Trenér: Salvador hraje podobným stylem jako Česko

Sport
4. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ