Konec kariéry. Button prý po sezoně opustí formuli 1

22. 9. 2015 12:19
Jenson Button.
Jenson Button.

Pokud se naplní zvěsti britského deníku Daily Mail, ukončí bývalý šampion Jenson Button po této sezoně kariéru pilota formule 1. Mistr světa z roku 2009 údajně chystá oznámit odchod v rámci víkendové Grand Prix v japonské Suzuce. V kolotoči F1 se pohybuje šestnáct let.

Důvody ohlásit v Japonsku konec kariéry má pětatřicetiletý pilot McLarenu prý dva: jednak je tato země jeho druhým domovem, protože má za ženu japonskou modelku Jessicu, a také je frustrovaný z průběhu sezony. Ze třinácti letošních Velkých cen skončil na bodovaných místech jen dvakrát a průběžně je v MS až na 18. místě.

"Jenson chce s těžkým srdcem oznámit (v Japonsku) konec kariéry," napsal Daily Mail. Buttonova kariéra ve formuli 1 začala v roce 2000 u Williamsu, nastoupil do 281 Velkých cen a patnáct jich vyhrál. Naposledy se mu to povedlo v listopadu 2012 v Brazílii. McLaren má do konce září opci na prodloužení smlouvy s Buttonem.

 

Autor: ČTK Foto: ČTK/PA/James Moy

Další čtení

ilustrační obrázek

Čtyři Němci po kontaktu s hantavirem bez příznaků, čeká je karanténa

Zahraničí
11. 5. 2026

ELÁN vydává nový singl „Večne milovaná“

Kultura
11. 5. 2026
ilustrační obrázek

Lipan se vrací do Svitavy. Rybáři zkouší zachránit mizející druh

Domácí
11. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ