Pojede Alonso v Malajsii? Po nehodě bude testovat na simulátoru

17. 3. 2015 16:14
Fernando Alonso.
Fernando Alonso.

Španělský pilot formule 1 Fernando Alonso absolvuje po otřesu mozku z havárie při předsezonním testování tento týden zkušební jízdy na simulátoru a doufá, že by se mohl do nové sezony zapojit už v příští Velké ceně Malajsie. McLaren pro třiatřicetiletého jezdce připravil i další program, který by mu měl pomoci s návratem do kokpitu.

Dvojnásobný mistr světa se zranil koncem února při nárazu do bariéry na okruhu v Barceloně a strávil tři dny v nemocnici. Na nehodu si stále nepamatuje.

O uplynulém víkendu vynechal Alonso na radu lékařů úvodní závod v Melbourne, další díl seriálu, který se pojede 29. března v Sepangu, už ale zmeškat nechce. Nejprve ovšem bude muset projít lékařskými testy mezinárodní federace FIA.

Součástí programu v sídle McLarenu v britském Wokingu bude i schůzka s týmem inženýrů, s nimiž Alonso projde data z nehody. Stáj vypracovala obsáhlou zprávu, podle níž havárii nezavinilo žádné technické selhání. Oficiálním vysvětlením tak zůstává, že pilota smetl silný poryv větru.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Trutnoff 2024

Začíná festival Trutnoff Open Air, připomene nedožité 90. narozeniny V. Havla

Kultura
13. 8. 2026
Texas, USA

V Texasu havaroval útočný vrtulník americké armády, zahynuli dva vojáci

Zahraničí
13. 8. 2026
ilustrační foto

Americký start-up vyrábějící baterie s využitím rzi získal 750 milionů USD

Ekonomika
13. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ