Tréninky patřily Red Bullům, Hamilton zůstal pozadu

26. 10. 2018 19:42
Red Bull výrazně předčil ostatní stáje.
Red Bull výrazně předčil ostatní stáje.

Tréninky na Velkou cenu Mexika formule 1 patřily vozům stáje Red Bull. Nejrychlejší byl obhájce loňského vítězství Max Verstappen, který byl na špici výsledkové listiny v obou fázích, odpolední jízdy nicméně nedokončil kvůli technickým problémům.

Týmový kolega Daniel Ricciardo se k dopolednímu Verstappenovu maximu 1:16,656 přiblížil na 217 tisícin. Ztráta ostatních soupeřů přesáhla už celou sekundu. Oba jezdci v Mexiku těží z velké nadmořské výšky, ve které vozy favoritů z Mercedesu a Ferrari nemají takovou výkonnostní výhodu.

Potvrdil to Lewis Hamilton z Mercedesu, který si v neděli v předstihu zajistí pátý titul mistra světa, pokud skončí nejhůře sedmý. Právě takové místo obsadil v tréninkovém dnu v kombinaci časů, jeho rival Sebastian Vettel po odpoledním zlepšení skončil čtvrtý.

Pilot Ferrari je jediným Hamiltonovým soupeřem v boji o titul a tři závody před koncem šampionátu na něj v průběžném pořadí ztrácí 70 bodů.

Tréninky na Velkou cenu Mexika, závod mistrovství světa vozů formule 1

První trénink: 1. Verstappen (Niz./Red Bull) 1:16,656, 2. Ricciardo (Austr./Red Bull) -0,483, 3. Sainz (Šp./Renault) -1,270, 4. Hülkenberg (Něm./Renault) -1,372, 5. Hamilton (Brit./Mercedes) -1,419, 6. Bottas (Fin./Mercedes) -1,666.

Druhý trénink: 1. Verstappen 1:16,720, 2. Ricciardo -0,153, 3. Sainz (Šp./Renault) -1,233, 4. Vettel (Něm./Ferrari) -1,234, 5. Hülkenberg -1,326, 6. Hartley (N. Zél./Toro Rosso) -1,341.

Autor: ČTK Foto: ČTK , PA/James Moy

Další čtení

Do Prahy přiletělo první letadlo s turisty od začátku útoků na Írán

Domácí
3. 3. 2026

Hormuzský průliv podle americké armády uzavřen nebyl

Zahraničí
2. 3. 2026

Konsorcium investorů koupí americkou energetickou firmu AES za 33,4 miliardy USD

Ekonomika
2. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ