V Mexiku vyhrál Hamilton, oslavy titulu odložil jeho kolega

27. 10. 2019 22:06
Lewis Hamilton vyhrál Velkou cenu Mexika.
Lewis Hamilton vyhrál Velkou cenu Mexika.

Velkou cenu Mexika formule 1 vyhrál Lewis Hamilton, ale pošesté se mistrem světa zatím nestal. Oslavy odložil jeho týmový kolega z Mercedesu a poslední konkurent v boji o titul Valtteri Bottas, který obsadil třetí místo. Na druhé příčce skončil Sebastian Vettel z Ferrari.

Čtyřiatřicetiletý Hamilton se sice na neoblíbeném Autódromo Hermanos Rodríguez po třech letech dostal na stupně vítězů, na titul však ještě nedosáhl. Loni mu přitom k mistrovským oslavám po závodě v Mexiku stačilo čtvrté místo a o rok dřív dokonce až deváté.

Pro Hamiltona, který k jistotě potřeboval získat o 14 bodů víc než Bottas, je však zisk titulu pouhou formalitou. Za týden ve Velké ceně USA v Austinu mu bude i osmé místo stačit k tomu, aby jako teprve druhý pilot v historii po sedminásobném šampionovi Michaelu Schumacherovi získal šest mistrovských titulů.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Australský policista - ilustrační foto

Austrálie má hrdinu. Odzbrojil střelce, byl zraněn. Lidé posílají květiny i peníze

Zahraničí
15. 12. 2025

Prezident jmenoval vládu. Míří podle něj do turbulentní doby a má spojovat

Domácí
15. 12. 2025

POČASÍ: Inverze a mlhy, mrholení a námraza. Nic jiného v týdnu nečekejte

Domácí
15. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV