Verstappen napadl Ocona. Čekají jej veřejně prospěšné práce

12. 11. 2018 09:19
Max Verstappen už zná trest.
Max Verstappen už zná trest.

Nizozemský pilot Max Verstappen musí kvůli napadení Sebastiana Ocona, který ho v nedělní Velké ceně Brazílie formule 1 připravil o vítězství, odpracovat dva dny veřejně prospěšných prací. Mezinárodní automobilová federace FIA jezdce Red Bullu potrestala za to, že so pilota Force India po závodě v boxech několikrát strčil.

Verstappena naštval incident ze 46. kola, kdy se s ním Ocon, přestože jel o kolo zpět, pustil do souboje a vrazil do něj. Pilot Red Bullu, který podle všeho směřoval za jasným vítězstvím, dostal hodiny, propadl se z prvního na druhé místo, na kterém nakonec dojel do cíle se ztrátou 1,5 sekundy na vítězného Lewise Hamiltona z Mercedesu.

Ocon byl vedením závodu potrestán zastavením v boxech a nakonec obsadil čtrnácté místo. Verstappen si musí veřejně prospěšné práce, které mu určí FIA, odsloužit v následujících šesti měsících.

Autor: ČTK Foto: ČTK/PA/David Davies

Další čtení

ilustrační foto

Zemřela žena, která odmítla v autobusu uvolnit místo bílým. A spustila revoluci

Zahraničí
14. 1. 2026
ilustrační foto

Izrael zvažuje tresty smrti pro Palestince. Posledním popraveným byl Eichmann

Zahraničí
Aktualizováno: 14. 1. 2026 10:43
Sýrie - ilustrační foto

Pozoruhodné dopady konce diktatury. V Sýrii místní lidé objevují domácí turismus

Zahraničí
14. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ