"Zelenáči" Hartley a Gasly. Toro Rosso oznámilo sestavu pro příští sezonu

17. 11. 2017 05:00
Pierre Gasly bude v příštím roce jezdit ve stáji Toro Rosso.
Pierre Gasly bude v příštím roce jezdit ve stáji Toro Rosso.

Brendon Hartley z Nového Zélandu a Francouz Pierre Gasly budou v příští sezoně mistrovství světa formule 1 závodit za stáj Toro Rosso. Oba přitom do šampionátu vstoupili teprve během letošního podzimu.

Sezonu tým zahájil s dvojicí Carlos Sainz, Daniil Kvjat. Španěl Sainz ale v říjnu odešel do Renaultu a s ruským jezdcem přestalo vedení stáje počítat.

Osmadvacetiletý Hartley letos vyhrál slavný závod 24 hodin v Le Mans. Ve F1 dostal první šanci v říjnové Velké ceně USA, kterou dokončil na 13. místě.

Jednadvacetiletý Gasly, který loni získal titul v GP2, se ve formuli 1 poprvé představil rovněž v říjnu v Malajsii. Dosud odjel čtyři závody, jeho maximem je 12. příčka z Brazílie.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Marco Ugarte

Další čtení

ilustrační obrázek

Tropické teploty mění návyky konzumentů, roste zájem o nealko pivo a pivní mixy

Domácí
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Nečekaný chovatelský úspěch: V Olomouci se narodila vzácná mláďata pandy červené

Relax
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Rodičovská kontrola selhala. Děti se na internetu učí podvádět, extremisticky radikalizují a obnažují se cizincům

Domácí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ