Kornfeil je po operaci klíční kosti připraven startovat v Jerezu

Sport
29. 4. 2019 20:05
Kornfeil je po operaci klíční kosti připraven startovat v Jerezu
Kornfeil je po operaci klíční kosti připraven startovat v Jerezu

Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil je připraven startovat ve víkendové Velké ceně Španělska v Jerezu i přesto, že si před dvěma týdny v americkém Austinu zlomil klíční kost a musel na operaci. V úterý proto podle původního plánu odletí do dějiště, ve čtvrtém dílu světového šampionátu nechce chybět.

"Jsem až překvapený, jak rychle se vše zahojilo. Je to bomba. Uvidíme, co to udělá na motorce, ale zatím jsme spokojený," řekl Kornfeil ČTK.

Přestože mu lékaři po operaci sdělili, že doba léčby bude šest týdnů, Kornfeil osm dnů po zákroku začal trénovat. "Nejdříve hlavně na spinneru, aby se točily nohy. Ruce jsem nejel. Teď jsem přesně 14 dní po operaci a jsem spokojený. Ještě jdu před odletem na rentgen, ale věřím, že budu stoprocentně připravený," uvedl Kornfeil, jenž plánuje, že si ještě v Česku zajezdí na motocyklu.

Klíční kost má zpevněnou titanovou destičkou a šesti šrouby, ale nic jej nebolí. "Vše funguje, už jsem dělal i kliky. A bez bolesti," pochvaloval si Kornfeil, jenž plánuje jezdit se zafixovaným ramenem. "Nechal jsme si proto i ušít větší kombinézu, abych si tam mohl pod to něco dát. Uvidíme, co to bude dělat při delší zátěži v závodě. Důležité bude hlavně nespadnout," řekl Kornfeil, který letos získal v MS v kategorii Moto3 jen šest bodů.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Pavlíček Luboš

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ