Kornfeil zajel v trénincích na GP Austrálie jedenáctý čas

Sport
14. 10. 2011 11:48
Jakub Kornfeil - ilustrační foto.
Jakub Kornfeil - ilustrační foto.

Český motocyklista Jakub Kornfeil zajel v pátečních trénincích na Velkou cenu Austrálie ve třídě do 125 ccm jedenáctý čas. Karel Abraham, který po pádu a otřesu mozku z Grand Prix Aragonie vynechal minulý závod v Japonsku, obsadil na okruhu na Phillip Islandu v královské MotoGP patnáctou příčku.

Osmnáctiletý Kornfeil byl jedenáctý v obou pátečních jízdách. V první ztratil na Sandra Corteseho 1,751 sekundy, poté za německým jezdcem zaostal o 1,267. Také jednadvacetiletý Abraham obsadil patnácté místo v obou trénincích. Na nejrychlejšího Australana Caseyho Stonera ztratil nejprve 2,140 a následně 1,825 sekundy.

"Dobré je, že na motorce už se cítím dobře. Problémy, které jsem měl během předchozího závodního víkendu, mě neomezovaly," uvedl Abraham v tiskové zprávě. Stěžoval si na špatnou přilnavost přední pneumatiky, s níž se potýká většinu sezony.

"Pneumatiky nedrží, jak bych si představoval. Najít tu hranici, kdy motorka uklouzne, je hodně těžké. Měl jsem strach, že kdybych do některých zatáček najel rychleji, pneumatika by uklouzla a skončilo by to pádem," dodal.

Stoner na domácí trati na Phillip Islandu útočí na páté vítězství za sebou. V neděli navíc může kromě 26. narozenin oslavit i mistrovský titul, musí však získat o deset bodů víc než Španěl Jorge Lorenzo.

Další čtení

ilustrační foto

Světový pohár s hokejovými hvězdami bude v roce 2028 hostit i Praha

Sport
16. 3. 2026
hráči Česka po prohraném hokejovém zápase o bronz s Čínou

Bubeníčková si doběhla pro třetí stříbro, para hokejisté ztratili vedení 2:0

Sport
Aktualizováno: 15. 3. 2026 17:20
trasér Alexandr Paťava, biatlonistka Carina Edlingerová

Česká výprava slaví: Edlingerová je paralympijskou šampionkou, Bubeníčková bronzová

Sport
14. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ