Král se po zranění vrátil do GP2 a získal první bod

Sport
13. 11. 2010 12:45
Josef Král.
Josef Král.

Automobilovému jezdci Josefu Královi se vydařil návrat do formulového seriálu GP2 po zdravotní pauze. V předposledním závodu sezony v Abú Zabí obsadil osmé místo a získal na devátý pokus svůj první bod.

V nedělním sprintu bude mít dvacetiletý český závodník výhodu prvního místa na startu a mohl by svou bilanci na závěr šampionátu ještě zlepšit.

Král, který měl po červnové nehodě ve Valencii zlomené dva hrudní obratle, startoval do hlavního závodu v Abú Zabí ze třinácté pozice. Po 31 kolech projel člen britského týmu Super Nova Racing cílem osmý se ztrátou 39,724 sekundy na vítězného Sergia Péreze.

Mexický jezdec si prvenstvím pojistil druhé místo v celkové klasifikaci, už jistý šampion Pastor Maldonado z Venezuely byl až sedmnáctý.

Osmý dojel Král už v květnovém sprintu v Monte Carlu, ale tento výsledek mu body nepřinesl.

Autor: ČTK Foto: josefkral.cz

Další čtení

ilustrační foto

Česko v baráži outsiderem. Dánský trenér zpochybňuje jeho kvalitu

Sport
21. 11. 2025

Curacao se jako nejmenší země v historii kvalifikovalo na fotbalové MS

Sport
19. 11. 2025

Napětí mezi reprezentací a kotlem. Souček: „Fanoušci se neradovali ani po gólech“

Sport
18. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV