Martin Šonka doletěl v Ascotu pátý, Kopfstein byl diskvalifikován

Sport
14. 8. 2016 20:51
Red Bull Air Race v britském Ascotu.
Red Bull Air Race v britském Ascotu.

Akrobatický pilot Martin Šonka obsadil v pátém závodu seriálu Air Race v Ascotu páté místo. Souboj o postup do čtyřčlenného finále prohrál s lídrem seriálu Matthiasem Doldererem z Německa. V průběžném pořadí zůstal Šonka osmý, 15 bodů za vítězství získal Australan Matt Hall.

"Za body jsme rádi, spokojení však rozhodně nejsme. Je to sice lepší než diskvalifikace v Budapešti, na druhou stranu stupně vítězů to nejsou. Víme, že na ně máme, zatím nám ale chybí konzistence, abychom se na ně dostávali pravidelněji a ne jednou za čas," uvedl Šonka v tiskové zprávě.

Nováček elitní třídy Petr Kopfstein původně postoupil z prvního kola jako lucky loser, vedení závodu ho ale následně diskvalifikovalo za porušení pravidla o maximální povolené hranici otáček motoru. Šestý závod se uskuteční 4. září na Lausitzringu v Německu.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ