Melandri v Moto GP skončil, nahradí ho Laverty

Sport
9. 7. 2015 05:00
Marco Melandri v Moto GP končí.
Marco Melandri v Moto GP končí.

Italský jezdec Marco Melandri po nevydařeném návratu do mistrovství světa silničních motocyklů skončil v továrním týmu Aprilie. Od víkendového závodu na Sachsenringu ho nahradí severoirský závodník Michael Laverty, jehož bratr Eugene rovněž startuje v královské třídě MotoGP s hondou.

Melandri se stal v roce 2002 mistrem světa v tehdejší kubatuře do 250 ccm a poté přešel do MotoGP, kde strávil osm sezon a vybojoval pět vítězství. Pak odešel do světového šampionátu superbiků, ale letos se znovu objevil v MotoGP v barvách Aprilie, která se do královské třídy vrátila po desetileté pauze.

Melandrimu však comeback nevyšel. V osmi závodech dvaatřicetiletý Ital nebodoval, jeho nejlepším výsledkem bylo 18. místo.

Michael Laverty, jenž byl dosud testovacím jezdcem Aprilie, působil v MotoGP v uplynulých dvou letech v soukromém týmu. Povedlo se mu bodovat jen ve čtyřech závodech, nejlépe dojel dvanáctý.

Další čtení

Ester Ledecká

Od bronzu ji dělily setiny. Ledecká zajela v Andoře skvělý super-G

Sport
28. 2. 2026
Matúš Malý, SK Sigma Olomouc

Hanáci po 33 letech slaví Evropu, kouč brzdí nadšení

Sport
27. 2. 2026
Kasper Hogh z Glimtu, vlevo, soupeří o míč s Alessandrem Bastonim z Interu Milán

Norský zázrak pokračuje. Po City a Atléticu padl i Inter

Sport
25. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ