Mexické rallye vládne Sordo, šampion Loeb ztrácí sedm sekund

Sport
10. 3. 2018 10:46
Dani Sordo při první etapě Mexické rallye.
Dani Sordo při první etapě Mexické rallye.

Mexickou rallye vede po první etapě španělský pilot týmu Hyundai Dani Sordo s náskokem sedmi sekund před devítinásobným mistrem světa Sébastienem Loebem v citroënu. Slavný Francouz při návratu do šampionátu po třech letech vyhrál stejně jako Sordo dvě z devíti pátečních rychlostních zkoušek.

"Moc jsem nevěděl, co od toho mám čekat, ale byl to z naší strany dobrý den," řekl čtyřiačtyřicetiletý Loeb, který se v posledních letech věnoval zejména dálkovým rallye a rallyekrosu a v MS letos plánuje nejméně tři starty.

Dosavadních deset testů mělo sedm vítězů, v závěru dne si třikrát připsal nejlepší čas průběžně třetí Estonec Ott Tänak, byť ve dvou případech se o dílčí prvenství podělil. V půlminutovém odstupu za lídrem jsou ještě Brit Kris Meeke s citroënem, francouzský mistr světa Sébastien Ogier ve fordu a Sordův týmový kolega Andreas Mikkelsen z Norska.

Naopak jednička týmu Hyundai, vítěz úvodní zkoušky a vedoucí muž šampionátu Thiery Neuville z Belgie má na sedmém místě už dvouminutovou ztrátu. Jako první jezdec na trati měl nejhorší podmínky, ztrátu nabral i kvůli technickým problémům.

Autor: ČTK Foto: ČTK , EFE/Mario Castillo

Další čtení

Cena Emila Zátopka. Letos ji dostanou koulařka Fibingerová a diskař Bugár

Sport
15. 12. 2025

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV