Nový vůz může připravit McLaren o <span>další body</span>

Sport
28. 11. 2007 15:13
Monopost z roku 2006.
Monopost z roku 2006.

Monopost z roku 2006.Stáj formule 1 McLaren by mohla začít nový ročník mistrovství světa s odečtem bodů. Prohlásil to šéf seriálu Bernie Ecclestone s tím, že k sankcím sáhne v případě, že se ukáže, že tým při stavbě nového vozu využil informací z tajných materiálů konkurenčního Ferrari.

"Doufám, že se to nestane, ale je to jedna z možností," citovala miliardáře Ecclestonea agentura Reuters.

McLaren byl kvůli držení tajných informací Ferrari v průběhu sezony připraven o všechny body z Poháru konstruktérů a zaplatil pokutu 100 milionů dolarů. "Dalo se tomu zabránit. Když to všechno začalo, řekl jsem šéfovi McLarenu Ronu Dennisovi, aby to nechal vyřešit policii. Ta má totiž lepší možnosti jak zjistit pravdu než soudy Mezinárodní automobilové federace," dodal.

Ecclestone si také nemyslí, že by Renault, který je dalším týmem podezřelým ze špionáže, když měl k dispozici informace o vozech McLarenu, dostal stejně tvrdý trest jako McLaren. "Velký rozdíl je v tom, že Renault se dostal k velkému množství informaci najednou, zatímco McLaren dlouhodobě získával materiály od člověka ve Ferrari," uvedl.

Foto: internet

Autor: ČTK

Další čtení

Wimbledon ovládl české obrazovky: Triumf Noskové sledovalo 764 tisíc diváků

Sport
12. 7. 2026

Van der Poel si v úniku dojel pro etapové vítězství na Tour de France

Sport
12. 7. 2026
Vítězka Linda Nosková z České republiky (vlevo) a finalistka Karolína Muchová z České republiky pózují se svými trofejemi po finále ženské dvouhry na tenisovém turnaji ve Wimbledonu

Slzy štěstí i dojetí. Nosková ovládla wimbledonské finále a poslala vzkaz do nebe

Sport
11. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ