Ogier míří za třetím titulem mistra světa. Vede v Austrálii

Sport
12. 9. 2015 11:48
Sebastian Ogier.
Sebastian Ogier.

Francouz Sébastien Ogier se po druhém dnu vyhoupl do čela pořadí Australské rallye a udělal tak další krok k zisku třetího titulu mistra světa za sebou. Jeho největší rival Fin Jari-Matti Latvala, další jezdec Volkswagenu, klesl na třetí místo. Před pěti nedělními rychlostními zkouškami ztrácí 2,6 sekundy.

Ogier se do čela dostal poprvé až při poslední noční zkoušce druhého dne soutěže, když předstihl Brita Chrise Meekeho na Citroënu. Pokud v neděli bude v cíli v Coffs Harbour rychleji než Latvala, obhájí mistrovský titul.

Australská rallye, 10. díl mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R WRC) 2:20:51,8, 2. Meeke, Nagle (Brit./Citroën DS3 WRC) -0,3, 3. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R WRC) -2,6, 4. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R WRC) -9,1, 5. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20 WRC) -19,4, 6. Tänak/Mölder (Est./Ford Fiesta RS) -39,1.
Autor: ČTK Foto: ČTK/imago sportfotodienst/imago sportfotodienst

Další čtení

David Pastrňák

Pastrňák má podle hráčů NHL nejlepší přezdívku – „Pasta“ vládne anketě

Sport
Aktualizováno: 18. 4. 2026 12:15
ilustrační obrázek

Česko zůstává v elitní desítce UEFA: šampion půjde do Ligy mistrů přímo i přespříští rok

Sport
17. 4. 2026
ilustrační foto

Proč umřel slavný fotbalista Maradona? Soud znovu otevřel případ

Sport
15. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ