Pešek je po prvním tréninku <span>ve Valencii čtrnáctý</span>

Sport
6. 11. 2009 17:30
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.Čeští motocyklisté ve třídě do 250 ccm Lukáš Pešek a Karel Abraham zajeli v tréninku na Velkou cenu Valencie časy, kterými se zařadili zhruba do poloviny druhé desítky. Pešek byl dva dny před závěrečným závodem sezony mistrovství světa čtrnáctý, Abraham o tři místa horší.

Nejrychlejší byl ve čtvrtlitrech na Okruhu Ricarda Torma domácí Héctor Barberá, jenž vyhrál předchozí Grand Prix Malajsie. Pešek na něj ztratil dvě sekundy, Abraham dvě a půl.

"Spokojený s časem nejsem, ale trochu jsme měli dnes smůlu. Problémy s nastavením podvozku jsme celkem v polovině tréninku vyřešili a dvacet minut před koncem jsem se na motorce už cítil dobře. Bohužel pak praskl výfuk a já musel zajet do boxů, abych vyměnil motocykl. Na druhém stroji mi to ale nešlo, a tak jsem závěr prakticky jen odkroužil," uvedl devatenáctiletý Abraham v tiskové zprávě.

V nejslabší třídě do 125 ccm byl talentovaný Jakub Kornfeil devětadvacátý o tři sekundy za již jistým mistrem světa Juliánem Simónem ze Španělska. Nadvládu domácích jezdců přerušil v královské kategorii MotoGP nejrychlejším časem Australan Casey Stoner.

Foto: ČTK/AP
Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Třaskavá bitva na Letné: Sparta útočí na první místo, Slavia hájí neporazitelnost

Sport
28. 8. 2026
Viktoria Plzeň - Crvena zvezda Bělehrad, odvetné utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy, 27. srpna 2026

Český fotbal slaví velký úspěch: V hlavní fázi evropských pohárů se představí čtyři kluby

Sport
28. 8. 2026
Jakub Menšík (vlevo) a Karolína Muchová, oba z České republiky, pózují s trofejí po vítězství nad Belindou Bencicovou ze Švýcarska a Flaviem Cobollim z Itálie ve finále smíšené čtyřhry na tenisovém turnaji US Open

Zlatá divoká karta! Menšík s Muchovou senzačně kralují mixu na US Open

Sport
27. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ