Pilot Fajkus <span>zahynul při závodě</span> do vrchu

Sport
4. 5. 2008 22:16
Miroslav Fajkus
Miroslav Fajkus

Miroslav FajkusPři druhém dílu mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu v Náměšti nad Oslavou tragicky zahynul jezdec Miroslav Fajkus.

Třiačtyřicetiletý krnovský závodník hned v první ze tří plánovaných jízd dostal smyk. Jeho formule Lola pak narazila bokem do stromu. Jezdec byl těžce zraněný a na místě zemřel. Nehoda se stala pouhých sto metrů před cílem. Závod byl pak předčasně ukončen.

"Lékaři ještě hodinu marně bojovali o záchranu jeho života. Při havárii utrpěl zlomeninu spodiny lebeční, měl utrženou aortu i další vážná vnitřní zranění," řekl ředitel závodu Ivan Rybníček.

Fajkus začal v devadesátých letech závodit v autokrosu, odkud zamířil před třinácti lety mezi vrchaře. V loňské sezoně vyhrál závod v Ústí nad Orlicí a v absolutní klasifikaci šampionátu skončil pátý. V sobotním prvním závodě v Náměšti obsadil sedmé místo v absolutní klasifikaci.

Foto: faja.cz

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Hrdina z druhého břehu: Surovčík děkuje slávistickému masérovi

Sport
13. 5. 2026
ilustrační obrázek

Reprezentace vyzve Kosovo na Letné, pak odletí na mistrovství světa

Sport
11. 5. 2026
ilustrační obrázek

Pirk po derby: Poprvé v životě se stydím, že jsem slávista

Sport
10. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ