Pilota F2 Correu po dvou týdnech probudili z umělého spánku

Sport
22. 9. 2019 05:30
Jezdec formule 2 Juan Manuel Correa utrpěl vážná zranění (ilustrační foto)
Jezdec formule 2 Juan Manuel Correa utrpěl vážná zranění (ilustrační foto)

Po dvou týdnech probudili lékaři amerického automobilového jezdce Juana Manuela Correu z umělého spánku, do kterého jej uvedli po těžké nehodě v závodě formule 2 ve Spa. Zdravotní stav dvacetiletého ekvádorského rodáka již není kritický, ale je vážný. Podle prohlášení jeho rodiny nyní čekají Correu náročné operace zlomených nohou. Zákroky museli lékaři kvůli špatnému stavu jeho poraněných plic odložit.

Correa musel být uveden do umělého spánku týden po nehodě ve Spa. Důvodem byla dechová zástava, která ho postihla po převozu z Belgie na kliniku do Londýna.

Americký mladík při závodě F2 v plné rychlosti kolem 270 km/h narazil do boku vozu francouzského jezdce Anthoinea Huberta, který se těsně před ním vrátil na trať po nárazu do svodidel. Dvaadvacetiletý Hubert havárii nepřežil, Correa vyvázl s frakturami obou nohou a menším zraněním páteře. V nemocnici v Lutychu se podrobil více než čtyřhodinové operaci.

Autor: ČTK Foto: ČTK , DPA/HOCH ZWEI

Další čtení

Vítěz Berehanu Wandemu Tsegu z Etiopie.

Pražský maraton vyhráli Tsegu a Jelimová, český titul obhájil Havlena

Sport
3. 5. 2026
ilustrační foto

Hokejová osmnáctka získala na MS bronz, v zápase o 3. místo porazila Lotyšsko

Sport
2. 5. 2026
ilustrační obrázek

Slavia na dosah titulu, Baník na hraně propasti – nadstavba slibuje drama na obou pólech tabulky

Sport
1. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ