Prahou se proháněla závodní auta, nejrychlejší byl Dohnal

Sport
25. 11. 2017 17:17
Prahou se proháněly závodní auta rallye.
Prahou se proháněly závodní auta rallye.

Jan Dohnal s vozem Ford Fiesta WRC vyhrál 23. ročník Pražského rallyesprintu. V exhibičním závodu s centrem na Strahově vyhrál pět ze šesti rychlostních zkoušek a splnil roli hlavního favorita. Dohnal se spolujezdcem Michalem Ernstem jako první posádka mimo seriál mistrovství světa v Praze startovali s nejnovější specifikací fiesty WRC.

"Užili jsme si to, auto fungovalo perfektně. Nebylo k tomu co dodat. Kdybychom i my fungovali na sto procent, bylo by to lepší. Do prvních dvou rychlostek jsme neodstartovali úplně ideálně, na Strahově jsem udělal defekt, za což se na sebe dost zlobím, protože jsem ho udělal na stejném místě jako loni," uvedl Dohnal pro mediasport.

"Celkově jsme si to ale užili. Na Strahově bylo strašně moc lidí a bylo to skvělé. Na širších cestách si tu můžete více dovolit, pro premiéru s takovým autem je to ideální. Jen je škoda, že ho musím večer vrátit, a z toho je mi trochu smutno," dodal.

Druhé místo obsadil s odstupem 23 sekund Polák Grzegorz Grzyb, třetí byl Karel Trněný.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Vondrouš Roman

Další čtení

Hokejisté vstoupili do MS výhrou nad Švýcary 5:4 v prodloužení, rozhodl Červenka

Sport
9. 5. 2025
ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ