Rallye Nový Zéland vyhrál potřetí Sébastien Loeb

Sport
24. 6. 2012 10:21
Vůz vítězného Sébastiena Loeba.
Vůz vítězného Sébastiena Loeba.

Francouz Sébastien Loeb potřetí vyhrál Novozélandskou rallye. Tovární jezdec Citroënu zvítězil na šotolinových tratích před finským týmovým kolegou Mikkem Hirvonenem o půl minuty a v čele mistrovství světa před ním má po sedmi soutěžích náskok 38 bodů.

Před sedmi nedělními rychlostními zkouškami přitom osminásobného světového šampiona Loeba dělilo od Hirvonena jen necelých šest a půl vteřiny. Francouz však na mokré trati svůj náskok postupně zvyšoval a v závěru už o jeho prvenství nebylo pochyb.

Letos Loeb vyhrál pátou rallye, celkově v MS triumfoval už podvaasedmdesáté. "V sobotu to byla s Mikkem vzrušující bitva. Nebylo to úplně perfektní, udělali jsme pár chyb. Ale vyhráli jsme, a to je nejdůležitější," prohlásil Loeb.

Třetí skončil s už více než půldruhaminutovou ztrátou norský pilot Fordu Petter Solberg. Na Novém Zélandu chyběl Martin Prokop, přesto v průběžném pořadí MS udržel sedmé místo s 36 body. Do konce šampionátu zbývá šest soutěží, ta nejbližší se na počátku srpna pojede ve Finsku.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Tenistka a wimbledonská vítězka z roku 2023 Markéta Vondroušová (na snímku z 18. července 2023) dostala kvůli loňskému neodevzdanému vzorku čtyřletý zákaz činnosti. Uvedla to ITIA.

Vondroušová dostala kvůli neodevzdanému vzorku čtyřletý zákaz činnosti

Sport
22. 6. 2026
Slavnostní zahájení 23. ročníku Olympiády dětí a mládeže. Hokejista Roman Červenka zapálil olympijský oheň.

Ceremoniál se zapálením ohně zahájil v Praze Olympiádu dětí a mládeže

Sport
21. 6. 2026
Jezdec kategorie Moto2 Filip Salač

Dramata na Masarykově okruhu: Salač na bedně, premiérová výhra pro Danishe

Sport
21. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ