<span>Schumachera lákají</span> do šampionátu superbiků. Odolá?

Sport
14. 11. 2008 17:30
Michael Schumacher
Michael Schumacher

Michael SchumacherHonda je připravena nabídnout sedminásobnému mistrovi světa formule 1 Michaelu Schumacherovi, aby na jejích strojích jezdil příští rok mistrovství světa superbiků. Schumacher se na těchto motocyklech letos zúčastnil několika závodů německého šampionátu a minulý týden dosahoval na ducati nejrychlejších časů při testování v Portugalsku.

"Zatím se nás neptal, jestli by mohl závodit v mistrovství světa. Ale kdyby chtěl, klidně může. Stačí se nás jen zeptat," řekl deníku Gazzetta dello Sport šéf týmu Honda Racing Carlo Fiorani.

ČTĚTE TAKÉ: Hamilton proti Schumacherovi? Možná v Závodě šampionů

Devětatřicetiletý Schumacher je však podle všeho spokojený s občasným účinkováním v německém šampionátu. Už dříve se nechal slyšet, že vrcholovou motocyklovou kariéru rozhodně neplánuje.

"Nebudu mít žádnou druhou kariéru na motorkách. Je to jenom koníček," zamítl spekulace o účinkování v seriálu, ve kterém závodí i český jezdec Jakub Smrž.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Podmínkou k nákupu vstupenek na MS bude ověřený profil v programu FC REPRE

Sport
1. 4. 2026
Česko - Dánsko, finále play off evropské části kvalifikace o postup na mistrovství světa ve fotbale

Česko slaví historický postup na MS! Dánsko padlo v penaltovém rozstřelu

Sport
1. 4. 2026
ilustrační foto

Unikátní postup! Čeští fotbalisté si po 20 letech zahrají na mistrovství světa

Sport
1. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ