<span>Šestnáctiletý Šembera</span> pojede světový motocyklový šampionát

Sport
21. 1. 2009 20:30
Lukáš Šembera bude dalším Čechem v MS.
Lukáš Šembera bude dalším Čechem v MS.

Lukáš ŠemberaŠestnáctiletý Lukáš Šembera bude dalším českým jezdcem, který bude pravidelně startovat v mistrovství světa silničních motocyklů. V nejslabší kubatuře do 125 ccm pojede za tým Matteoni Racing, v kterém v minulosti působil Jaroslav Huleš.

Šembera si v sedle aprilie vyzkoušel atmosféru závodu MS již loni, kdy při brněnské Grand Prix překvapil sedmnáctým místem s minimálním odstupem od bodovaných pozic. Upozornil na sebe i výkony v mistrovství Španělska, přesto Asociace týmů mistrovství světa silničních motocyklů (IRTA) nebyla dlouho jeho vstupu do světového šampionátu nakloněna.

"Několik týdnů to bylo celé jako na houpačce. Jistota jeden den a druhý den nejistota. Trvalo to opravdu moc dlouho," uvedl v tiskové zprávě brněnský rodák, který v MS pojede s číslem 69. "Jsem rád, že budu pokračovat se stejnou partou lidí, s nimiž jsem pracoval již v loňské sezoně ve španělském šampionátu. Jsem nováček, který nemá co ztratit, ale může se hodně moc naučit. A to je i můj cíl," dodal talentovaný závodník, který jednal o angažmá s několika týmy.

Ve třídě do 125 ccm je Šembera zatím jediným českým jezdcem pro nadcházející sezonu. Ve dvěstěpadesátkách se stejně jako loni představí Lukáš Pešek a Karel Abraham.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Fotbalový klub Bohemians Praha 1905 představil 12. května 2025 budoucí podobu stadionu v Ďolíčku (na vizualizaci).

Bohemians představili nový Ďolíček. Bude mít unikátní východní tribunu

Sport
12. 5. 2025

Slávie neměla nad Spartou vyhrát, mohla to být plichta. Byla tam ruka

Sport
12. 5. 2025

Hokejisté vstoupili do MS výhrou nad Švýcary 5:4 v prodloužení, rozhodl Červenka

Sport
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ