Talentovaný Čech chce přes GP2 <span>nakročit do formule 1</span>

Sport
24. 10. 2009 12:08
V sérii GP2 dostane nově šanci český jezdec Josef Král.
V sérii GP2 dostane nově šanci český jezdec Josef Král.

V sérii GP2 dostane nově šanci český jezdec Josef Král.Talentovaný automobilový jezdec Josef Král získal angažmá ve formulové sérii GP2 Asia v britském týmu Super Nova. Už o příštím víkendu absolvuje premiéru ve čtyřdílném "zimním" šampionátu na zbrusu novém okruhu Yas Marina v Abú Zabí, kde současně v neděli 1. listopadu vyvrcholí letošní sezona mistrovství světa formule 1.

Šampionát GP2 bývá pro nadějné jezdce odrazovým můstkem do F1.

"Jsem šťastný, že dostávám příležitost udělat další krok v kariéře. Jdu do série, která už je tím posledním krokem před formulí 1. Budu jezdit s vozy, které jsou formuli 1 ze všech nejblíže, a navíc u tak významné stáje," uvedl Král v tiskové zprávě.

Devatenáctiletý pilot z Hradce Králové si vysloužil smlouvu při nedávných testovacích jízdách ve španělském Jerezu. V posledních letech na sebe Král upozornil výkony v britské formuli BMW, kde bojoval o titul, a také v seriálu International Formula Master.

"V obou formulových sériích ukázal své schopnosti. Vkládáme do něj velké naděje. Jakmile se sžije s monopostem GP2, který má mnohem větší výkon a záludnější chování, očekáváme dobré výsledky," řekl šéf týmu Super Nova David Sears.

Asijská série GP2 se skládá ze čtyř víkendů, během kterých piloti absolvují vždy dva závody. V Abú Zabí se pojede ještě 5. a 6. února, zbylé dva podniky se uskuteční v Bahrajnu na konci února a v polovině března.

Úvodní dva ročníky vyhráli Francouz Romain Grosjean a Japonec Kamui Kobajaši, kteří si nedávno odbyli premiéru v F1. Zimní seriál je doplňkem k hlavnímu šampionátu GP2, který letos ovládl testovací jezdec stáje Williams Nico Hülkenberg z Německa.

Foto: Reuters

Autor: ČTK

Další čtení

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025
ilustrační foto

Popularita parkouru roste už 20 let, stačí základní zdatnost, říká český reprezentant

Sport
6. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV