V Monte Carlu vyhrál opět Ogier, úvod sezony vyšel i Kopeckému

Sport
22. 1. 2017 14:25
Sébastian Ogier (ilustrační foto).
Sébastian Ogier (ilustrační foto).

Mistr světa Francouz Sébastien Ogier vyhrál počtvrté za sebou Rallye Monte Carlo a připsal si 39. vítězství ve světovém šampionátu. Tovární jezdec Škody Jan Kopecký zahájil sezonu osmým místem, v kategorii WRC2 nestačil jen na týmového kolegu Nora Andrease Mikkelsena.

Ogier, který po rozpuštění továrního týmu Volkswagen přešel do soukromé stáje M-Sport, zvládl svou premiéru s fordem na výbornou a ovládl slavnou soutěž o 2:15 minuty před Finem Jarim-Mattim Latvalou s toyotou. Na konečné třetí místo klesl v závěrečné etapě Ogierův týmový kolega Estonec Ott Tänak, který měl v neděli potíže s motorem.

Do závěrečného dne šel Tänak s mankem 47 sekund na Ogiera, ale nakonec na něj ztratil téměř tři minuty. Jezdci v neděli absolvovali jen tři z plánovaných čtyř rychlostních zkoušek, jeden test byl z bezpečnostních důvodů zrušen, protože na trati bylo příliš mnoho diváků.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Betano má dalšího milionáře! Už druhý výherce bere milionovou výhru

Sport
6. 11. 2025
foto je pouze ilustrační

Natočil a zveřejnil svůj sex v letadle. Za to nesmí kanoista dva roky soutěžit

Sport
1. 11. 2025

Jak poznat kredibilní obsahové weby v hazardním odvětví

Sport
31. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ