Vstup do Norské rallye zvládl nejlépe Hirvonen

Sport
16. 2. 2007 18:16
rallye_ilustrační foto
rallye_ilustrační foto

rallye_ilustrační fotoDruhý pilot továrního týmu Ford Mikko Hirvonen nejlépe odstartoval do Norské rallye, třetího dílu mistrovství světa v automobilových soutěžích. Finský jezdec se usadil v čele závodu po dvou odjetých rychlostních zkouškách. Na druhém místě se se ztrátou osmi vteřin drží jeho týmový kolega a krajan Marcus Grönholm, třetí je úřadující světový šampion Sébastien Loeb s citroënem.

Hirvonen se ujal vedení hned po úvodním měřeném úseku, který na 30 kilometrů dlouhé trase vyhrál o jedenáct sekund před Grönholmem a v dalším průběhu první etapy už před sebe nikoho nepustil. Šestadvacetiletý pilot tak má nadějnou pozici k útoku na druhé vítězství ve světové rallye po loňském premiérovém úspěchu v Austrálii.

Český závodník Jan Kopecký s fabií je po prvním dnu na 21. místě se ztrátou šesti a půl minuty na Hirvonena. Po dvou erzetách mu patřila patnáctá pozice, na dalším úseku však najel do sněhové bariéry a musel zastavit, aby vyčistil chladič. Následoval pád na 27. příčku, z níž na dalších úsecích šplhal vzhůru.
    

Výsledky po první etapě: 
1. Hirvonen (Fin./Ford) 1:24:38,5 hod., 2. Grönholm (Fin./Ford) -16,0, 3. Loeb (Fr./Citroën) -17,8, 4. P. Solberg (Nor./Subaru) -1:02,0, 5. Gardemeister (Fin./Mitsubishi) -1:20,7, 6. Galli (It./Citroën) -1:26,8, ...21. Kopecký (ČR/Škoda).

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

foto je pouze ilustrační

Natočil a zveřejnil svůj sex v letadle. Za to nesmí kanoista dva roky soutěžit

Sport
1. 11. 2025

Jak poznat kredibilní obsahové weby v hazardním odvětví

Sport
31. 10. 2025
ilustrační foto

Skandál v tureckém fotbalu. 150 rozhodčích jelo v nelegálních sázkách

Sport
27. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ