Závod MotoGP v Dauhá vyhrál <span>Australan Stoner</span>

Sport
13. 4. 2009 21:32
Casey Stoner slavil v Dauhá vítězství.
Casey Stoner slavil v Dauhá vítězství.

Casey Stoner odpovídá po závodu na dotazy novinářů.Australan Casey Stoner vyhrál v Dauhá úvodní podnik mistrovství světa silničních motocyklů v královské kubatuře MotoGP. Závod pod umělým osvětlením se měl jet už v neděli, kvůli dešti musela být ale Velká cena Kataru přeložena na dnešek.

Stoner vyhrál na ducati jednoznačně už kvalifikaci a ve vedení se držel po celý průběh závodu. Loňského mistra světa Valentina Rossiho si na nebezpečnější vzdálenost nepřipustil a cílem projel o téměř osm sekund dříve. Třetí místo obsadil Španěl Jorge Lorenzo.

Třiadvacetiletý Australan vyhrál zahajovací závod sezony již potřetí za sebou. Předloni se od tohoto úspěchu odrazil až k celkovému titulu, loni byl v seriálu MS druhý.

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Zemřel poslední účastník první expedice na Mount Everest. Šerpa Kančha

Sport
16. 10. 2025
ilustrační foto

Lukáš Krpálek vyhrál Grand Prix v Limě, Kopecký přidal bronz

Sport
14. 10. 2025

Ostuda století! Češi padli na Faerských ostrovech, Hašek na lavičce končí?

Sport
13. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ