Češi deklasovali Bělorusko, slaví tak první body na turnaji

Utkání začalo, úvodní buly vyhrává Bělorusko.

• 02:30

Vrána kombinuje s Birnerem za bránou, ale Bělorusové je těsně brání, hra je opět přerušena.

• 03:00

Šimek nyní výborně zastavil útok Bělorusů, ti jsou stále v české obranné třetině.

• 03:30

První střela na Lalanda. Kempného pokus ale nebyl nijak zvlášť nebezpečný.

• 04:50

Utkání se zatím hraje víceméně v pomalejším tempu, což bude více vyhovovat soupeři českého týmu.

• 05:00

Birnerův pokus po přihrávce Řepíka, Lalande na ni však v pohodě viděl a zastavil ji bez problému.

• 06:30

Tvrdý zákrok na Radila u hrazení, faul to však dle rozhodčích nebyl.

• 07:30

Utkání se hraje hodně opatrně, ani jeden ze soupeřů nechce zbytečně otvírat hru a riskovat jakékoliv přečíslení.

• 08:00

Velká šance! Červenka zpoza branky díky pohotovému zakončení trefuje tyč.

• 09:00

Nyní ojedinělá kombinace Běloruska v útočné třetině. Graborenko však nakonec fauluje a Češi budou hrát poprvé přesilovou hru.

• 09:30

Bělorusko se osvobozuje poté, co Pastrňákova bomba minula Lalandovu klec.

• 11:00

Češi se nedokážou dostat do dobré střelecké pozice, přesilovka končí a Bělorusové vyhazují na zakázané uvolnění.

• 11:30

Lalande opět zasahuje proti Krejčíkově ráně. Nyní jsou Česi ve velkém tlaku a hra se přerušuje po zákroku běloruského brankáře.

• 12:00

Opět jistý Lalande po Voráčkově ráně.

• 13:00

Češi jsou nyní mnohem aktivnější a z každého střídání se daří vytěžit alespoň střelu.

• 13:16

GÓL! Převaha se nyní potvrdila tím nejdůležitějším způsobem. Birner krásně našel přihrávkou od mantinelu Petra Vránu a ten se před brankou prosadil skvělou tečí. 1:0 pro Česko.

• 17:00

Zohorna přihrával Ruttovi do dobré pozice, ale tento pokus Bělorusové zmařili. Češi po vstřelené brance ožili a jsou jednoznačně lepší.

• 17:10

Dvě minuty za nedovolené bránění pro Jakuba Krejčíka, avšak stejný trest dostává za simulování i útočník Běloruska Pavlovič.

• 17:30

GÓL! Tvrdá střela Radka Gudase našla cestu do branky díky teči jednoho z bránících Bělorusů, který do ní vložil hokejku. Asistenci si připsal kapitán českého týmu Jakub Voráček.

• 17:35

GÓL! Přeci jen končí kotouč v brance Kevina Lalanda. Tlak českého týmu využívá Roman Červenka, který skvěle zakončil akci po přihrávce Horáka.

Autor: ČTK , Adam Mašek