MS v silniční cyklistice ve Švýcarsku se neuskuteční, důvodem je koronavirus

Sport
12. 8. 2020 16:50
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Mistrovství světa v silniční cyklistice se letos v Aigle a Martigny neuskuteční. Švýcarská vláda ve středu prodloužila platnost opatření proti šíření koronaviru do 30. září, což organizátorům znemožňuje šampionát plánovaný v termínu od 20. do 27. září uspořádat. Původně platil zákaz masových akcí s účastí více než tisícovky lidí do konce srpna.

Pořadatelé doufali, že se budou opatření zmírňovat. To se ale nepotvrdilo. Navíc se rozšířil seznam zemí, jejichž občané musí po příjezdu do Švýcarska do povinné karantény. Momentálně je na něm 45 států.

Předseda Mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient v červenci prohlásil, že neexistuje žádný plán B pro případ, že se ve Švýcarsku nebude moci závodit. Podle některých informací ale stále existuje možnost, že se ještě na poslední chvíli podaří najít náhradní dějiště. Jako jedna z variant přichází podle médií v úvahu Itálie.

Autor: ČTK Foto: , www.pikist.com/free-photo-sspxl/cs

Další čtení

ilustrační obrázek

Čeští fotbalisté remizovali s JAR, zklamaní fanoušci v Praze házeli na plátno míčky

Sport
19. 6. 2026
ilustrační obrázek

Ztratili vedení i body, opět. Češi po remíze s JAR vyhlížejí klíčový souboj s Mexikem

Sport
19. 6. 2026
ilustrační obrázek

Ženy rozhodčí na MS? Krejčí problém nevidí, zajímá ho jen výkon

Sport
18. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ